slipstream
slipstream (üye)
İstanbul / Meraklı

Gülen İnsan Portresi Çekimi

Karşımızdaki insan çok neşeli biri bile olsa kameranın karşısına geçtiğinde gergin olabiliyor ve buda gülümsemesini zorlaştırabiliyor.Karşımızdakine sadece gülümsermisin demekle çoğu zaman sahte bir gülümseme ortaya çıkabiliyor.Bunu önlemek için bildiğiniz küçük numaraları ve basit esprileri bu forumda paylaşırsanız sevinirim.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 00:54 - İp: 88.***.**1.22
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

Aslında insanları güldürmek ustalık ve incelik ister.
Ben eğer gülmesini istediğim bir portre çalışmasında bulunuyorsam ki bu çok az oluyor.Genelde modelinize sıcak ve samimi yaklaşmanız ve size güvenmesini sağlıyabilmeniz.Size iyi kareler ve istediğiniz pozları alabilceğiniz anlamına gelebilir.

Tarih: 2 Ağustos 2008, 00:13 - İp: 85.***.**3.113
pelin34
pelin34 (üye)
İstanbul / Amatör

Bence zorla güldürmektense doğal halini çekmek daha iyi. burada gülen insanların hangisis sahtece hangisis gerçek şekilde güldüğünü gösteren videlar var. http://fatihnebioglu.com/fotografta-gulumseme/

Tarih: 19 Ocak 2015, 10:04 - İp: 95.***.**5.41
uumut
uumut (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben uzun süredir mekhanlarda çalışıyorum gerçekten herzamanda o gülüşü alabiliyorum yaptıgım şey okadar basit ki fotoğrafı çekicek gibi yapıp makineye gömülürüm sonra bi anda fotoğrafı çekmeden kafamı kaldırıp biraz tatlı biraz mahcup bi şekilde baş parmagım ve işaret parmagımla dudaklarımı yukarı dagru kaldırıp gülümsememi oluşturuyorum beni öyle görüp gülmeyeni görmedim tam anlatamadım ama dikkatli okursan yaptıgım şey bu

Tarih: 18 Mart 2015, 19:33 - İp: 217.***.**6.68
uumut
uumut (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben uzun süredir mekhanlarda çalışıyorum gerçekten herzamanda o gülüşü alabiliyorum yaptıgım şey okadar basit ki fotoğrafı çekicek gibi yapıp makineye gömülürüm sonra bi anda fotoğrafı çekmeden kafamı kaldırıp biraz tatlı biraz mahcup bi şekilde baş parmagım ve işaret parmagımla dudaklarımı yukarı dagru kaldırıp gülümsememi oluşturuyorum beni öyle görüp gülmeyeni görmedim tam anlatamadım ama dikkatli okursan yaptıgım şey bu

Tarih: 18 Mart 2015, 19:33 - İp: 217.***.**6.68
  • 1