duhankucukdag
duhankucukdag (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm S2950

selam abilerim kardeşlerim ben yeni üye oldum.fotoğraf merakım zaten vardı bende fujifilm s2950 aldım öğrenmek alışmak için.
ben tam olarak fotoğraf terimlerini felan bilmiyorum.makine içinde hem iyi hemde kötü yorumlar gördüm.bide sizin gibi tecrübeli abilerimden bilgi almak istedim.bu makine nasıl 400tlye aldım pişman olurmuyum lütfen bi yorumunuzu söylerseniz çok sevinirim.

ayrıca ben bi kaç soru sorman istiyorum;

güneşli havalarda evde veya dışarda flaşlımı çekmeliyim.
ayrıca bide flu çekmek için hangi fonksiyon tuşuna getirmeliyim (psamc)

belki forumda vardır bununla ilgili konular ama ben sorularım cevap bulamadım.şimdiden hepinize çok teşekkürler.

Tarih: 11 Aralık 2011, 18:19 - İp: 88.***.**2.61
deathofknight
deathofknight (üye)
İzmir / Amatör

selam, inan sana yardımcı olmak isteriz ama sorduğun sorular sayfalarca açıklama gerektiren sorular. aldığın makine orta halli bir dslr like makine yanii başlangıç olarak (en azından fotoğrafa) işini görebilir. Sana tavsiyem youtube sitesinde fotoğrafçılık dersleri ile ilgili videoları izleyerek ve bol bol araştırma yaparak kendini geliştirmeye başlaman. Scott Kelby'nin D&R'da dijital fotoğrafçılık ile ilgili kitapları var onlar da çok faydalı olur.

Tarih: 12 Aralık 2011, 00:47 - İp: 212.***.**3.104
duhankucukdag
duhankucukdag (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler verdiğin bilgi için araştırcam youtubede.fotoğrafçılık ile ilgili terimleri bilmediğim için zorlanıyorum o yüzden konu açtım.

Tarih: 12 Aralık 2011, 10:58 - İp: 88.***.**2.61
deathofknight
deathofknight (üye)
İzmir / Amatör

selam, aşağıda linkini gönderdiğim videodan başlayarak derslerin devamını izlemen sana faydalı olur;

http://www.youtube.com/watch?v=5ay1b4SRqtY

Tarih: 12 Aralık 2011, 11:49 - İp: 212.***.**3.104
duhankucukdag
duhankucukdag (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler video için.

Tarih: 12 Aralık 2011, 19:10 - İp: 88.***.**7.21
gmm06
gmm06 (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba
Bu konuda video olarak da bakabileceğiniz www.bascek.com var. Orada bir çok sorunuza cevap bulablirsiniz. Ayrica da okumak ve çok çekim yapmanız şart. Kolay gelsin.

Tarih: 14 Aralık 2011, 08:23 - İp: 212.***.**0.239
  • 1