onurdoyuran
onurdoyuran (üye)
Antalya / Meraklı

Fujifilm Hs28 Gece Çekimi..

Merhaba.. yaklaşık 3-4 aydır kullandıgım makinamın gece çekimlerinden hiç memnun deilim.. mükemmel bir kalite beklemiyorum ama. flash sız olarak daha ii resimler olmalı ..
gece çekiminde üzerinde ki sp1 sp2 deki ayarlardan gece çekimini seciyorum ama. istediğim başarı yok..Bilen veya önerebileceğiniz neler var?

Tarih: 5 Mart 2013, 00:22 - İp: 195.***.**5.74
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Minimum ISO .... Minimum ISO ... Minimum ISO ....

Tarih: 5 Mart 2013, 08:02 - İp: 96.***.**5.17
gencobjektif
gencobjektif (üye)
Antalya / Amatör

Mükemmel bir kalite için otomatik modda kullanmaman gerekir.O modlarda makina kendine göre ışık ayarını yapar ve her zaman seni tatmin etmez.Gece fotoğraflarında istediğin kaliteyi sağlamak için en düşük ISO yu seçmen gerekir..

Tarih: 5 Mart 2013, 12:43 - İp: 83.***.**4.185
vonalijr
vonalijr (üye)
Aydın / Meraklı

Arkadaşlarında dediği gibi, minimum iso değeri ve tripot. Tripot olacağı için titreşim engellemeyi de kapatmalısın. Asla otomatik ayarlarda çekim yapma, manuel modda deneye yanıla ve bol bol pratik yaparak, enstantane ve diyafram değerlerini ayarlayabilirsin. (Tabii ki bir de D-SLR performansı beklememek lazım.)

Tarih: 5 Mart 2013, 12:53 - İp: 78.***.**8.60
onurdoyuran
onurdoyuran (üye)
Antalya / Meraklı

teşekkurler arkadaşlar.. bugün bir kaç deneme yapıcam.. dedğiniz ayarları kullanıcam.. tripod um yok.. makinayı biyere sabitlemeye çalışırım artık

Tarih: 5 Mart 2013, 14:19 - İp: 195.***.**5.74
fulbaibu
fulbaibu (üye)
Amasya / Amatör

hocalarımın dediği gibi ıso değerini mümkün mertebe azaltman gerekyor..bende de hs30 var.. yeni yeni başladım fotoğrafçılığa..M modda enstantane ve diyafram ayarlarıyla oynayarak sonuca ulaşman gerekiyor..ben de şuana kadar istediğim sonuca ulaşamadım ama heralde gece çekimlerinde tercih edilen bir zaman dilimi var..o zamanı iyi hesaplamak gerekiyo..özellikle güneşin batışından sonraki zaman dilimi ve güneşin doğuşunda ki zaman dilimi..özellikle makro çekimlerde güneşin doğuşundan sonra yapmak gerekiyormuş..gece çekimlerinde de aynı olaylar mümkün heralde..öğrenecez yavaş yavaş..anlıcan fotoğrafçılık çok ince ayrıntısı olan bir sanat dalı..artık deneye deneye öğreneez inşaAllah...

Tarih: 11 Mart 2013, 19:30 - İp: 88.***.**6.223
safak1
safak1 (üye)
Tekirdağ / Amatör

Sayın onurdoyuran; portfolyamdaki "Bir Cunda Gecesi" isimli fotoğrafımı incelemenizi tavsiye ederim, flaş ve tripot kullanmadan elde gece ayarında çekilmiştir. umarım faydalı olur.

Tarih: 10 Aralık 2013, 23:33 - İp: 78.***.**7.62
  • 1