tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoğraf Çekim Hakkında

Merhaba,

Panasonic Lumix LX100 makine aldım, ben amatörüm çekim teknikleri dokümanları okuyorum ama birde kavramak zor bazı şeyleri tek olarak sormak istiyorum kısa cevapla biraz kavrarsam devamını getiririm diye düşünüyorum.

Örnek burada RAW'karşısında 3 kutu, 6 kutu ve hiç kutu var galıba bu kaliteyi gösterir en yüksek kalite hangisi? 6 kutu? hiç kutu?

Teşekkürler

Tarih: 2 Nisan 2015, 03:15 - İp: 88.***.**2.125
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

-

#rocker_tr' tarafından 07.05.2015 13:14:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Nisan 2015, 04:06 - İp: 85.***.**9.166
tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

Cevap için teşekkür ederim,

PDF Kullanma kılavuzu okuyorum biz profesyonel olmadığımız için bazı yerleri anlayamıyoruz.

RAW 3 ve 6 kutunun kaşısında ""Görüntüleri RAW dosya formatına ilaveten JPEG dosya formatında kaydeder.*1 yazıyor ama 3 kutu ve 6 kutu için birşey demiyor acaba hangisi daha kaliteli?

Acaba Türkiyede kullanan olmaması iyi makine değil mi?

Tarih: 2 Nisan 2015, 15:01 - İp: 78.***.**3.140
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

-

#rocker_tr' tarafından 07.05.2015 13:14:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Nisan 2015, 17:21 - İp: 85.***.**9.166
tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

İyi makine mi kötü makinemi diye düşünmek yerine makinenizi en iyi şekilde öğrenip kullanmaya bakın. 200 TL de verseniz bir köşe de yatıyor ve kullanmıyorsanız boşa para vermişsiniz demektir. Oturup nasıl iyi fotoğraflar çekerim diye düşünmeye bakın.

Evet bu dediğiniz çok doğru ve bende bunu yapmaya çalışıyorum 332 PDF sayfa baştan sonuna okudum şimdi tekrar anlaya anlaya okumaya çalışıyorum Makine elime daha geçmedi. Türkçe video yok ama yabancıların tüm videolarını izledim amacım elimden geldiğince iyi öğrenip doğru kullanmaya çalışmak.

Kingston SD kart sipariş etmiştim ki bir yerde hiç bir profesyonel fotoğrafçı kingston kart kullanmaz deyince hemen aradım iptal ettirdim sandisk aldım bende Kingston iyi marka biliyordum ve bilgisayarıma SSD disk aldım şimdi kullanıyorum.

Tarih: 2 Nisan 2015, 21:46 - İp: 78.***.**3.140
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

-

#rocker_tr' tarafından 07.05.2015 13:14:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2015, 02:49 - İp: 85.***.**9.166
tutastes
tutastes (üye)
İstanbul / Meraklı

Amatör üç makine kullandım filim takılanlardan ama hiç bir ayarı yoktu diye hatırlıyorum sonra Almanyadan Canon G7 aldım Türkçe kullanma kılavuzu yoktu çok seçenek vardı birşeyde bilmiyorumdum hep otomatikte kullandım

Şimdi Limux Lx100 aldım makine hala elime geçmedi Türkçe kullanma kılavuzu buldum ve bu makineye bu kadar para verdim ise biraz öğreneyim dedim ve okudum araştırdım ki meğer Canon G7 de bile otomatik çekimden daha iyi manuel çekime yapmanın mümkün olduğunu gördüm denemeler yaptım azda olsa birşeyler öğrendim ama en önemlisi amatör makine olsa dahi bir kaç şeyi öğrenmekte bile fayda var diye düşünüyorum.

Bundan dolayı bir amatör olarak yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışacağım bunun içinde okumaya ve araştırmaya devam ediyorum inşallah başarılı olurum

Kısmet olursa Nisan 25 cıvarı kuzen almanyadan gelirken getirecek.

Tarih: 12 Nisan 2015, 01:32 - İp: 78.***.**4.238
  • 1