edaa93
edaa93 (üye)
Edirne / Amatör

Fınepıx Hs30 Yardım Eder Misiniz :(

Daha alalı 2 gün oldu yeniyim ama bana yardım edicek birileri lazım daha net resimler çekebilmem için ne yapmam lazım mesela arka planı bulanıklaştırıp tek bi nesneyi ön plana çıkarmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Tarih: 5 Ocak 2013, 20:04 - İp: 78.***.**9.149
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

bu konularla alakalı açılmış bir çok konu var forumda. Ayrıca internette diyafram ve enstantane ayarları ile ilgili bir cok video var. Bu videolar size yardımcı olacaktır.
Arka planı flu çekmek için diyafram öncelikli çekim yapabılırsiniz.

Tarih: 5 Ocak 2013, 20:34 - İp: 82.***.**1.98
paradoksss
paradoksss (üye)
Giresun / Amatör

insanlara böyle cevap vereceksek bu sitenin bi anlamı kalmaz. her sorunun yanıtı zaten internette var.forumu göz ucuyla incelip, yeni başladığınız için pek anlam çıkaramadınığınızı farzederek bikaç şey söylemek istiyorum.
ben fuji hs20 kullanıyorum ve arkaplan bulanıklaştırma biraz bu makınelerde zor.
yani herkes der ki manuel modda diyaframı 2.8 e yani en düşük konuma getirin.yakındaki obje net, arka plan bokeh çıkacaktır diyecek fakat bunun için öndeki objeye oldukça yaklaşmak gerekiyor.
bu makınede arkapalan flulaştırmak için yukarıdaki çekim modlarından Adv. yi seçmelisiniz. sonuç beni tatmin etmedi o ayrı bi konu.
adv yi seçtikten sonra menu/ok tuşuna basın ve arkaplan flu moduna getirin. en azından beni makınemde öyle. umarım anlatabilmişimdir

Tarih: 19 Ocak 2013, 21:20 - İp: 46.***.**2.186
sedat_onat
sedat_onat (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Makinanız hayırlı olsun.

Diyaframı en açık konuma getirin, zoom yapın, obje ile arka plan arasındaki mesafeyi artırın. Bunlardan birini veya birkaçını yaparsanız (imkana göre) arka planın flu olma oranı artar.

Bu arada aşağıdaki yazıyı okumanızı da tavsiye ederim;
http://forum.netfotograf.com/cekim-teknikleri/yeni-fotografciya-agabey-tavsiyeleri-47799-1.html

Yanlışım/eksiğim olabilir.
Selamlar

Tarih: 20 Ocak 2013, 02:25 - İp: 194.***.**6.35
  • 1