gurbuzarslann
gurbuzarslann (üye)
İstanbul / Amatör

Farklı Açılarda Nasıl Çekebilirim ?

Merhaba arkadaşlar.Bu gün okulumdan hocamız ödev verdi.Fakat internette biraz araştırma yaptım bulamadım.Bende sizlerin yardımını alayım dedim.Hocamız fotoğraf çekmemizi istiyor.Geniş açı,dar açı,net alan derinliği az-çok ve tele şeklinde istiyor.Rica etsem bu 5 çekim tekniğinden örnek fotoğraflar koyabilirmisiniz,bende ona göre çekim yapayım.Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 9 Kasım 2014, 16:43 - İp: 88.***.**5.188
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Biliyorum, gayet kibarca yardim istemissiniz ama bu dersi size zorla mi verdiler, yoksa siz mi sectiniz diye dusunmeden edemedim . Ne bileyim, genis aci nedir diye soracak kadar bile ilginiz yoksa fotografcilik/sinema okuyor olamazsiniz... Fotografciligin zorunlu ders olabilecegini de sanmiyorum ...

Tarih: 9 Kasım 2014, 21:37 - İp: 154.***.**9.172
gurbuzarslann
gurbuzarslann (üye)
İstanbul / Amatör

Valla abicim bu sene sinema bölümüne başladım pek bir bilgim yok.Geniş açı filan biliyorum ancak:tele,net alan derinliği az-çok bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 11 Kasım 2014, 21:22 - İp: 88.***.**1.38
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kirici olmadan bir seyler soylemeye calisayim ...

Sinema bolumundeki birinin, fotograf ve sinemanin temelini olusturan alan sigligi/fokal uzunluk gibi bir kac esasi bilmemesini veya bilmeye gayret etmemesini anlamam mumkun degil ... Hadi hocanin anlattiklarini ( eminim anlatmistir ) dinlememissiniz - hic mi merakiniz yok da basit bir internet arastirmasiyla ogrenmiyorsunuz de ornek istiyorsunuz ?

Yanlis bolumdesiniz . Vaktinize, emeginize, paraniza yazik ...

Baskalari yardimci olur belki ...

Tarih: 12 Kasım 2014, 00:54 - İp: 154.***.**9.172
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Bende fotoğrafçılık ve kameramanlık okuyorum 50 yaşından sonra sırf merakımdan.Kitaplarda sorduğun konular çok güzel anlatılıyor eminim senin kitaplardada vardır.Başarılar dilerim

Tarih: 12 Kasım 2014, 10:06 - İp: 92.***.**5.2
  • 1