murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Exif Bilgileri

Selam arkadaşlar,

Önceleri sitemizdeki galerilerdeki fotoğrafları açtığımda altında exif bilgilerini görebiliyordum. artık göremiyorum, fotoğrafların altında bir hata mesajı çıkıyor, "object does not support.." gibi bir şey. sizce ne yapmalıyım?

Tarih: 21 Şubat 2006, 22:57 - İp: yok
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğrafı yükleme sayfasında belirtilen ölçek sınırları dahilinde gönderirseniz problem kalmaz.

Tarih: 22 Şubat 2006, 00:16 - İp: 85.***.**1.197
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Yok, kendi fotoğraflarımdan bahsetmiyorum. Galerideki diğer üyelere ait fotoğrafların tam boyutunu görebildiğim halde, exif bilgilerini göremiyorum. eskiden fotoğrafın hemen altında görünüyordu, şimdi görünmüyor. bunun için bilgisayarıma ek program mı yüklemem lazım?

Tarih: 22 Şubat 2006, 08:55 - İp: 85.***.**5.117
karasinek
karasinek (üye)
Ankara / Meraklı

fotografları bilgisayarına kaydedersen, www.faststone.org dan indirebilecegin bedava yazılım olan faststone ile fotografların exif bilgilerini rahatça görebilirsin. tabi sadece bu işe yaramıyor program. indirip denemeni tavsiye ederim.

Tarih: 22 Şubat 2006, 10:31 - İp: 85.***.**3.34
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Yalnız bir de şöyle bir sorun var: galerideki fotoğrafları gerçek boyutuyla kaydedemiyorum, çünkü farenin sağ tuşuna tıklamama izin vermiyor. küçük boyutuyla kaydedersem exif bilgileri bu program yardımıyla görünür mü?

Tarih: 22 Şubat 2006, 10:56 - İp: 85.***.**5.117
zegan
zegan (üye)
İstanbul / Amatör

eee sağ tuş olayına çare bulabilrim sana ama site yöneticileri kızmasın bana
Tam boyutlu reim i.e da açık iken i.e yukardaki menülerden Görünüm kısmındaki Kaynak yazan yere tılarsan sitenin kodaları çıkacaktır.İçerisinden resmin tam böyutlu haldeki adresini bulabilirsin.
Şöyleki
sağ kliklenmeyen resim
buda resmin kendisi

umarım bunlara site yöneticileri kızmaz.

Tarih: 23 Şubat 2006, 22:56 - İp: 81.***.**5.35
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Evet, remi kaydedebilmeyi başardım. Şimdi faststone'u deneyim bakalım. Herkese tesekkurler.

Tarih: 23 Şubat 2006, 23:34 - İp: 85.***.**0.42
  • 1