sayman
sayman (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Düğün Salonunda Resim Çekimi

Merhaba arkadaşlar.Nikon 5900 kullanıyorum.Bu akşam bir salon düğününe gittim.Resim çekmeye çalıştım ama resimlerim hep bulanık çıktı.Zoom yapmadan mı çekmem lazımdı acaba.Bir tanesi net çıkmış onun da hangi seçenekte çektiğimi hatırlayamadım.Makina üzerinde SCENE seçeneği var, alt ayarlarında PARTY/İNDOOR seçeneği var.Bu mod ile çekmeye çalıştım.Normal çekimlerde ışık yetersiz gibi geldi.Bu konuda fikri olan ve Nikon 5900 modeli tanıyan arkadaşlar bana yardımcı olabilirmi ?
Selamlar

Tarih: 14 Kasım 2005, 00:58 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Tripod kullanarak çekmeniz lazımdı. Işık yetersiz olduğu için makine yavaş enstantane değerleri kullandı ve siz elde çekim yaptığınız için resimler bulanık çıktı.

Tarih: 14 Kasım 2005, 12:00 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Flaş kullanmışsınızdır mutlaka. Zoom da yaptınız. Zoom yapınca konu sizin gözünüze yaklaştı vizörden veya LCD den bakınca. Ama, konu flaşa yaklaşmadı. Flaş ışığı, gücüne bağlşı olarak ancak belirili bir mesafeye kadar gidebilir. Bu mesafe de 3-3.5 metreyi geçmez. Flaş kullanırken, zoom yapmak yerine, konuya fiziksel olarak yaklaşmalısınız, veya yaklaşmalıydınız.

Tarih: 14 Kasım 2005, 13:55 - İp: yok
sayman
sayman (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Öncelikle fikrini söyleyen arkadaşlara teşekkür ederim.Özellikle Ocaklıların tesbiti bana çok uyuyor.Onun yaptın dediği şeylerin hepsini ben yaptım.Sonuç olarak hatamı anladım.Çok teşekkürler

Tarih: 15 Kasım 2005, 13:36 - İp: yok
sayman
sayman (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Öncelikle fikrini söyleyen arkadaşlara teşekkür ederim.Özellikle Ocaklıların tesbiti bana çok uyuyor.Onun yaptın dediği şeylerin hepsini ben yaptım.Sonuç olarak hatamı anladım.Çok teşekkürler

Tarih: 15 Kasım 2005, 13:36 - İp: yok
fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

Düğünde foto çekmeyi nasıl başardın?
Benim her denememde düğün fotoğrafçıları üstüme yürüyo. Düğünü ben veya bir yakınım düzenlediği halde!! Düğün fotoğrafçısı katili olucam

Tarih: 21 Kasım 2005, 22:03 - İp: yok
cevat
cevat (üye)
Sakarya / Firma

#cevat' tarafından 22.03.2006 18:49:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Kasım 2005, 18:01 - İp: 81.***.**9.60
nikken
nikken (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Düğünde foto çekmeyi nasıl başardın?
Benim her denememde düğün fotoğrafçıları üstüme yürüyo. Düğünü ben veya bir yakınım düzenlediği halde!! Düğün fotoğrafçısı katili olucam

fotoguy arkadaşım sana katılmakla beraber bir fotoğrafçı olarak şunu da belirtmek istiyorum,Empati))evet niye,çünkü bu adamlarda çuvalla para bayılıyor mekanlara,tabiki bu noktada bir çatışma olucak,tabi burda önemli olan üslub ve yaklaşımdır,diye düşünüyorum

#nikken' tarafından 24.10.2012 15:12:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ekim 2012, 15:10 - İp: 94.***.**7.21
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

günaydın nikken konuya yedi yıllık konuya cevap yazmışsın

Tarih: 24 Ekim 2012, 21:06 - İp: 78.***.**8.167
sysop
sysop (üye)
Antalya / Meraklı

Harbiden güzel hortlamış konu ama söylemeden geçemeyeceğim bu mekanlardaki fotoğrafçıların sanki manzara,olay ve insanlar babasının malıymış gibi fotoğraf çekmenizi engellemeleri zorbalıktan başka bişey değil.Sanane kardeşim makine benim ortam benim Sende git poz verdir benimkinden kaliteli fotoğraf çek güzel çerçeve yap ne bileyim pazarla sanatını kazan paranı

Tarih: 28 Ekim 2012, 18:48 - İp: 78.***.**7.26
  • 1