ekoline
ekoline (üye)
İzmir / Amatör

Digitalde Elle Odaklama

arkadaşlar elle odaklama konusunda önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
bu konuda pek bilgi eksikliğim olduğunu düşünüyorum.

Tarih: 23 Nisan 2005, 00:19 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

manuel ayarla netlemeyimi kastediyorsun ?!?

Tarih: 24 Nisan 2005, 00:07 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

öncelikle kullandığın makinenin modelini yazmalısınız...

Tarih: 24 Nisan 2005, 18:30 - İp: yok
ekoline
ekoline (üye)
İzmir / Amatör

evet manuel de odaklama .merak ettiğim bu özelliğin bize ne gibi durumlarda , ne gibi avantajlar ve kolaylıklar sağlayabileceği.

makinem s 5500.sadece kendi makinemle ilgili değil genelde bu konu kafamı karıştırıyor o yüzden sizlere sormak istedim.

Tarih: 24 Nisan 2005, 22:20 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevigli ekoline;
m.focus ortam ışığının az olduğu yerlerde a.focusun başarısızlıkla sonuçlanması durumunda kullanılır.yani makinen otofokusta ,netleştirmeye çalışıyor ama başaramıyor.bu durumda manuele geçerek netlemeye sen karar veriyorsun...tabi artistik fotolar çekmek istiyorsan ,fonu netleyerek bazı objeleri arkaya atmak istiyorsan da kullanılabilir.
anlatabildim umarım..
saygılar...

Tarih: 24 Nisan 2005, 23:33 - İp: yok
ekoline
ekoline (üye)
İzmir / Amatör

teşekkür ederim guronline.şimdi kafamda yapabileceklerim canlandı.saol.

Tarih: 28 Nisan 2005, 23:21 - İp: yok
arguntan
arguntan (üye)
İzmir / Amatör

ya hazır konu açılışken sorayım.canon a75 imle çok yakın çekimler yapmaya kalktığımda makroda bile olsam odaklayamıyor makine kendini.ben de manuel yapıyorum ama her zaman başarılı olamıyorum netleme konusunda.sonuçta çiçeğin netleştiğini 1,8inç lik ekrandan görmek bazen zor olabiliyor örneğin aşırı güneşte.bir öneriniz var mı?

Tarih: 3 Mayıs 2005, 09:54 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Kullanım kılavuzunda makinenin minimum odak mesafesi yazar. Bundan daha kısa mesafelerde netleyemezsin.

Tarih: 3 Mayıs 2005, 11:25 - İp: yok
  • 1