egemen-
egemen- (üye)
Karabük / Amatör

D200 Acil Yardım

d200 makinam var nerede hangi ayarı yapacağımı bilmiyorum acil yardım ederseniz i olur teşekürler

Tarih: 20 Mayıs 2007, 20:29 - İp: 88.***.**5.69
oksit
oksit (üye)
Kocaeli / Amatör

Hocam sen ne yaptın ya, D200 gibi muhteşem bir makinan var ve daha olaya adapte olamamışsın. piyasada satılan güzel dijital fotoğrafcılık kitapları var bunları alıp okuman ve fotoğraf paylaşım sitelerinde insanların senin makinan ve lensin ile çektiği fotoğrafları incelemen faydalı olacaktır. fotoğrafların hangi esntantene ve diyafram gibi ayarlarda çekildiğine dikkat edersen baya bir fikir verir. birde tavsiyem özel bir defter yap kendine, not al zamanla çok işine yarar.

güzel makina kıymetini bil derim.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 23:51 - İp: 85.***.**4.128
egemen-
egemen- (üye)
Karabük / Amatör

biliyorum ben amatörü hevesim var ve bu işe yai başladım almmışke iyisi olsn ddm

Tarih: 21 Mayıs 2007, 00:20 - İp: 88.***.**5.69
bulka59
bulka59 (üye)
İstanbul / Amatör

Yanlış yapmışsınız.
Aslında bu size pahalıya patlayacak. D200 ü hemen hemen hiç verimli kullanamayacaksınız. Tam ben fotoğrafçılığı orta karar öğrendim dediğinizde model eskimiş olacak. Kabaca $ 2000 uçacak. Geçmiş olsun.
Daha önceki arakdaşımızın söylediği gibi uygun dokümanları araştırın okuyun ve temel fotoğrafçılık seminerlerine acilen katılın. Bilgi olmadan alet iş görmez.
Bir D200 kullanıcısı , 35 senelik amatör fotoğrafçı olarak hala bilmediğim bir çok şey var her gün yeni şeyler araştırıyor , izliyor öğrenmeye çalışıyorum. tavsilelere kulak verin .

Tarih: 21 Mayıs 2007, 17:33 - İp: 85.***.**1.192
juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

bende senin gibi ilk makinamı d200 olarak aldım hiç bir şey bilmiyordum. Fakat bu makina beni kısa zamanda çok şey öğrenmeye teşvik etti diyebilirim.Diğer makinalarda hazır modlar var bundan dolayı manuel yerine üşenip hazır auto modları kullanacaksın. Ama d200 de öyle değil tecrübeyle gelişiyor her şey, makinan hayırlı olsun çook iyi yaptın.Tavsiyem bol bol kitap oku, eğitim al , veya NC fotoğrafçılık eğitim seti var cd olarak herşey çok güzel anlatılmış almanı tavsiye ederim.

Tarih: 21 Mayıs 2007, 19:16 - İp: 88.***.**0.14
  • 1