algulumver
algulumver (üye)
İzmir / Amatör

Close Up Filtre Kullanan Var Mı??

arkadaşlar ben meteliğe kurşun atan fotoğrafçılar familyasından bir bireyim . makro çekim için objektif yerine close up filtre kullanılabildiğini idrak etmiş durumdayın aranızda bu filtreyi kullanarak makro çekim yapmışlığı olan var mı yada bilgisi olan var mı tavsiye edermisiniz yoksa ben dedemin emektar şişe dibi gözlük camlarını mı kullanıyım ????

Tarih: 10 Kasım 2005, 20:02 - İp: yok
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

bende ucuz çözümler arayan senin gibi bir vatandaşım.gözlük camları ile uğraşıp duruyorum. -3 antirefle camla dar olan makinamın açısını azıcık genişlettim tabi kalite birazcık düştü.makro çekimlerinde ince kenarlı mercekler faydalı oluyor sanırım. bu konuda bilgi edinebilirsen paylaşalım. kolay gelsin

Tarih: 10 Kasım 2005, 22:34 - İp: yok
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

galiba kullanılıyormuş http://www.selimgumus.com/guide/macro.htm de öyle yazıyor

Tarih: 10 Kasım 2005, 23:22 - İp: yok
algulumver
algulumver (üye)
İzmir / Amatör

hocam link için çok teşekkür ederim çok iyi oldu bu
sen close up kullanıyomusun ??

Tarih: 12 Kasım 2005, 01:36 - İp: yok
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

yok nerede. ben sadece kullanırsam gözlük camı yada çeşitli mercekler kullanıyorum.

Tarih: 12 Kasım 2005, 13:06 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

filtre ile makro çekimleri, ancak 2 boyutlu nesneler için uygundur (fotoğraf kopyalama gibi). Çiçek-böcek gibi üç boyutlu nesneler çekeceksen makro tüpü veya makro objektif tek seçenek..

Tarih: 12 Kasım 2005, 14:41 - İp: yok
algulumver
algulumver (üye)
İzmir / Amatör

makro tüpünü biraz daha açarmısın
nedir nasıl kullanılır maliyet performans oranı nedir
bira daha bilgi çok iyi olacak

Tarih: 12 Kasım 2005, 16:52 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

makro tüpü; objektif ve makine arasına yerleşen içi boş... bir aparattır. En tercih edeceğim; üç parça halinde olup değişik kombinasyonlarda kullanma imkanı verenidir. Tabi her markanın objektifi ayrı bayonete sahip olduğu için Nikon un, Canon un Pentax... vb . Hayyam çarşısında varmı bilmiyorum. bhphotovideo nun internet sitesinde kenko nun 3 parçalı makro tüpünü görmüştüm.. Şahsen, makro objektifim olsa bile böyle bir aparata sahip olmayı tercih ederim.. Hoşçakalın...

Tarih: 12 Kasım 2005, 17:06 - İp: yok
xnpurple
xnpurple (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben cokin'in close up filtresini kullanıyorum. taşıyıcı sistemiyle diğer çözümlerden daha rahat kullanılıyor aslına bakarsan. tavsiye ederim

Tarih: 2 Aralık 2005, 12:42 - İp: 195.***.**5.218
  • 1