muhammetyasin
muhammetyasin (üye)
Konya / Amatör

Büyük Sanayi Makinalarını Nasıl Çekeriz

yaklaşık 10-12 metre büyüklüğünde aşırı girintili ve ara boşluklu bir makinayı ışık yansıması ve gölgeleme olmadan çekmek istiyorum güneşte parlıyor fabrika içinde ışıktan yansıma yapıyor lütfen yardım

Tarih: 16 Aralık 2010, 18:13 - İp: 85.***.**2.147
nbd
nbd (üye)
Çanakkale / Amatör

-1 0 +1 pozda ayrı 3 fotoğraf çekerek hdr yapabilirsin kontrast farkını aza indirgemene yardımcı olur sanırım bu..

Tarih: 16 Aralık 2010, 21:46 - İp: 95.***.**1.146
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yansımayacak sekilde yumusatarak homojen ısıklandırma yapman gerekli.
bunun için semsiyelere para flaşlara vs ihtyac duyabilirsin.

iş bilen bir fotografcıdan yardım alman iyi olur diye dusunuyorum.

Tarih: 16 Aralık 2010, 23:46 - İp: 217.***.**1.174
muhammetyasin
muhammetyasin (üye)
Konya / Amatör

bir kaç fotoğrafçı getırdim onların resimleride hoşumu gitmedi para flaş ve şemsiyeyi nerede temin edesiliriz ve birden fazla şemsiyemi kullanmam lazım

Tarih: 17 Aralık 2010, 15:17 - İp: 85.***.**2.147
cmf
cmf (üye)
Ankara / Meraklı

bahsettiğiniz makina çekimi fabrika ortamında zor bir çekimdir.Bu tarz çekimler için en-az üç veya dört adet güçlü paraflaş gerekir.Flaşlarda kullanılacak olan aparat şensiye veya box olabilir.Makina fabrika içinde temiz bir noktada olmalıdır,ayrıca yansımaya sebeb olan fabrika ışıklarını kontrol altına almak gerekir.İşin devamlılığı varsa malzeme yatırımı yapılabilir yoksa bir çekim için çok masraflı olabilir.Size yinede işini bilen profesyonel birinden yardım almanızı öneririm.

Tarih: 17 Aralık 2010, 18:36 - İp: 85.***.**1.64
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

getirdiginiz fotografcıların sonuclarını begenmediyseniz, ve sizin bir fotografcılık bilginiz yoksa alacagınız sonuclar onlar kadar bile olmayabilir.

"iyi fotografcılar" bulmanız gerek.
paraflaşlara,şemsiyelere, makineye lensine vesairesine milyarlarca lira yatırana kadar, işini bilen bir fotografcı bulmanız yerınde olur.

Tarih: 18 Aralık 2010, 20:51 - İp: 217.***.**1.174
  • 1