aktiveking
aktiveking (üye)
Bursa / Amatör

Böyle Bir Resim Çekebilir Miyim ?

Herkese kolay gelsin. Öncelikle fotoğraf konusunda en ufak bir bilgim yok önceden merakım yoktu ta ki elime bi makina alana kadar. Borç karşılığı bi arkadaşımdan fotoğraf makinesi aldım markası Fujifilm Finepix s2980. Arabamın fotoğraflarını çekmek istiyorum ama yakalamak istediğim bi poz var bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Araba net olacak arkası flu olcak. Bu işlemi süper makro ile çok yakın olan cisimlere yapmayı başardım ama arada mesafe olan cisimlerde bi türlü yapamadım böyle bi resim için elimdeki makine uygun mu asıl soru bu olacak sanırım.

Tarih: 4 Şubat 2016, 22:32 - İp: 78.***.**9.82
rubenphoto
rubenphoto (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Makinen Brdidge dediğimiz başlangıç seviyesi bir makine.Dolayısıyla arka plan fluya yeteceğini açıkçası düşünmüyorum.Her yeni başlayanın istediğ de bu fluluktur zaten Böyle çekimler için profosyonel makinelerde 50mm lens kullanılıyor.Bende bir portre fotoğrafçısı olarak 50mm kullanıyorum.Ama ne yazık ki senin makinen de lens sabit,yani değişmiyor.Standart 18-55mm ile de çekilir arka plan flu ama biraz uğraş gerektirir.Diyaframı açacaksın zoom yapacaksın uzaktan.Ama bildiğim kadarıyla senin makinende diyafram ayarı ile de oynanmıyor.Sana tavsiyem Canonun artık piyasada satılmayan EOS 400D vs. 2.elciden ucuza al bir de 50mm lens al
Kolay gelsin.

Tarih: 24 Şubat 2016, 16:55 - İp: 94.***.**5.62
  • 1