sethi
sethi (üye)
Edirne / Meraklı

Beyaz Fotoğraf

arkadaşlar daha bu fotoğrafçılık konusunda acemiyim makinemide yeni aldım fujifinepix s5600 bunda uzun süreli pozlamayla fotoğraf çekmek istiyorum 4-5 saniye gibi fakat fotoğraf bembeyaz çıkıyo diyaframı makinenin son ölçüsü olan f8'e kadar kıstım iso'yuda makinenin son kademesi olan 64'e çektim flash ta kapalı hala fotoğraf beyaz çıkıyo bu neden kaynaklanıyo.makine 15 saniyeye kadar pozlama yapıyo ama daha 3-4 saniyede böyle bembeyaz fotolar çıkarsa 15 saniye pozlayınca acaba nasıl çıkar diye merak ediyorum.ben hatalı bir ayar mı yapıyorum acaba yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler herkeze

Tarih: 6 Nisan 2006, 11:34 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Demek ki, ışık fazla geliyor. ISO’yu yine 64 yapıp makineyi diyafram öncelikli çekim moduna alıp diyaframı 8 yaptığınızda makinenin seçtiği perde hızı o anki ışık şartlarına uygun olan perde hızı olacaktır.

Tarih: 6 Nisan 2006, 13:06 - İp: 193.***.**8.2
busbus
busbus (üye)
Ankara / Amatör

O tarz makinalarda boyle bir cekim yapmanız cok zor cunku belirttiginiz gibi diyafram cok kısıtlı. bende hic kullanmadım ama sanırım yogunluk filtresi kullanarak iki üç stop daha kazanma avantajınız var.15 saniye nin ise yaramayacagını soylemissiniz ama gece bir caddede 15 saniyeyle cekim yaparsanız nasıl mukemmel sonuclar alabileceginizi gorebilirsiniz.

Tarih: 6 Nisan 2006, 20:41 - İp: 85.***.**0.175
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

sethi gündüz çekimlerinde dediğiniz sorun illaki olur..Özel filtreler kullanmalısınız.Yada ışığın az olduğu zamanlarda uzun poz çekimi yapmalısınız.

Tarih: 8 Nisan 2006, 13:14 - İp: 81.***.**6.84
  • 1