feromon
feromon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Ayna Fotoğrafı Çekmek... ???

Arkadaşlar merhaba çekim yapmam gereken bir ürün var ürünün tamamı cam fakat bir kısmı kumlanmış yani mat lakin geriye kalan hatırı sayılır bir kısmı AYNA ve ne yaptıysam istediğim sonucu alamadım enson bir mekanda doğal halde neyi yansıtıyorsa o şekilde çekmek geliyor aklıma. Daha önce bu konuda deneyimi yada bilgisi olanınız varsa fikirlerinizi bekliyorum...Teşekkürler

Tarih: 31 Ocak 2006, 21:20 - İp: yok
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Problem nedir ?
Kendi görüntünüzün çıkmasımı ?

Tarih: 1 Şubat 2006, 01:03 - İp: 85.***.**4.8
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Aynı sorunu bir mağazada züccaciye ürünlerinin çekimini yaparken bende yaşadım. Ben çözüm olarak bu ürünlerdeki yansımayı Photoshopta temizlemekte buldum. Sonuçta ben digital makine ile ortam ışığında ve filtre kullanmadan çektim. Bu yüzden benim için tek çözüm Photoshop oldu, eğer aynı durumda isen Photoshopta temizlemeni öneririm.

Kolay gelsin...

Tarih: 1 Şubat 2006, 10:18 - İp: 81.***.**3.185
burakk
burakk (üye)
Batman / Meraklı

ben daha hiç makinası ve fazla bir fotoğraf denneyşyşm olmamasına rağmen şu söylemak isterim. Aynanın önüne büyükçe bir fon kartonu koyabilirsin.

Tarih: 6 Şubat 2006, 22:34 - İp: 85.***.**6.226
iptal_1
iptal_1 (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoğraf makinanızda obtüratör ayarını yükseltip,diyaframı kısacak olursanız ve flaş kapalı modda çekim yapmak durumunda iseniz flaş değerini 0.7 ile 1 arasında tutmanız flaş açık modda çekim yapmak durumunda iseniz flaş değerini -1.5 ve yukarısında tutarak ve tüm konumlarda da üç ayak kullanarak çekim yapacak olursanız büyük ölçüde olumlu netice alacağınız kanısındayım.Bu arada parlamayı olanca oranda kırmak için parlama oluşturan noktalara herhangi bir el kremi ile yapılacak gizleme parlama oranını fark edilir derecede azaltacaktır.Mutlu günler dilerim.

Tarih: 7 Şubat 2006, 04:09 - İp: 85.***.**3.187
seferadb
seferadb (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

çekerken elindeki mekinenin flaşını aynaya göstermessen istedigini aLIRSIN KOLAY GELSİN
,

[email protected]

Tarih: 19 Şubat 2006, 12:54 - İp: 85.***.**5.133
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

şeffaf cadır kullanabilirsin. kolay gelsin

Tarih: 22 Şubat 2006, 10:38 - İp: 85.***.**3.169
  • 1