ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

Ay Manzarasi Cekimi Hk.

Merhaba

cok temiz bir aksam ay goruntusunu bilirsiniz. Simdi dolunay zamanlarinda ayin uzerindeki o golgeleri cok net gozle gorurken neden bu makinalarla yakalayamiyorum. Daha once canonla denedim olmadi simdide fuji s7000 ile deniyorum yine ayni. Bir fikriniz varmi.
tesekkurler.

Tarih: 1 Eylül 2004, 10:15 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

odaklamayı manuel olarak yapmayı denedinmi

Tarih: 1 Eylül 2004, 14:53 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

galeride fograflar var gece bölümünde efix değerlerine bak sanırım düşük pozlandırma yapıyorsun yüksek hızlara çık 1/1000 gibi detayları görürsün mf de önemli.

Tarih: 1 Eylül 2004, 15:22 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

bende canon s1 var ve harika ay fotoları çekiyorum. bunu yapabilmek için optik zoom+dijital zoom kullanman lazım. benim çektiğim foto 10x optik + 3.2 dijital zoom yani toplam 32x zoom.

sen de hem optik hem dijital zoom kullanmalısın ve manzara modunda çekim yapmalısın. ayrıca manuel netlik sağlamana gerek yok. otomatik netleme yapman yeterli.

çekitim foto BURADA

Tarih: 3 Eylül 2004, 18:39 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Ay gibi parlak nesneleri çekerken makinenin verdiği değerden 1-2 stop az pozlandır.Ay parlak çevresi karanlık.Pozometre gece görüntüsünü orta gri ton olarak algılıyor ve yüksek poz değeri veriyor.Ay da fazla pozlanınca yüzeyindeki gölgeler görünmüyor.Ayın ışıması ay yüzeyindeki gölgeleri ortadan kaldırıyor.

Tarih: 11 Eylül 2004, 15:23 - İp: yok
rubenphoto
rubenphoto (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Telefoto objektif...

Tarih: 19 Mart 2016, 10:15 - İp: 88.***.**6.80
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

En az 300-400mm objektife ihtıyacın var yeterli yakınlıga ulaşabilmen için. Arkadaşların dediği gibi manuel netleme yapman lazım. diyaframıda 5,6 civarlarında kullan bu şekilde bir çekim dene bakalım...Kolay gelsin

Tarih: 19 Mart 2016, 14:27 - İp: 176.***.**8.104
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

12 yıl önce sorulan soru...

Tarih: 19 Mart 2016, 18:20 - İp: 212.***.**7.93
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Eh işte sitenin ne halde olduğunu görün. Site o kadar tenhalaştı ki. Doğru dürüst yeni bir konu yok. Zaten foruma giren 5-10 kişi kaldı herhalde.

Tarih: 21 Mart 2016, 00:32 - İp: 151.***.**6.211
  • 1