ilber
ilber (üye)
İstanbul / Amatör

Arkaalanı Fluğlaştırmak

Cameram Kodak Dx6340.
Bir nesneyi net bırakıp arkasındaki görüntüyü fluğlaştırmak istiyorum. Bu camerayla, Bu nasıl yapılır? Lütfen yardım!

Tarih: 14 Temmuz 2003, 00:00 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Makinanın tam özelliklerini bilmiyorum, makinanızın manuel enstantane diyafram özellikleri varsa ki bazı makinalar birini siz seçersiniz diğerini makina seçer. Diyaframı mümkün olduğunca açık yani 2,8'e doğru seçmelisiniz.

Tarih: 17 Temmuz 2003, 18:26 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok kolay öndeki nesleyi netlersin böylecearka plan flu olur

Tarih: 4 Ekim 2005, 22:09 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili fotoser;

Akşam bayağı bir arkeolojik çalışma yapmışsın. Nerden bulup çıkardın bu konuları?

Tarih: 5 Ekim 2005, 09:54 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

diyafram açıklığı ile doğrudan orantılı bir durum. diyaframın ne kadar açıksa arka alanı o kadar fluya atarsın. Yani bazı arkadaşların dediği gibi öndeki nesneyi netle gerisi flu olur diye bir şey yok. anlamıyorum insanlar şakamı yapıyor yoksa stüdyo fotoğrafçılığı bu kadar kolay yapılabilir bir iş mi oldu?

Tarih: 5 Ekim 2005, 22:34 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Elindeki makine da 4x zoom var (35-144) Arka planı flu yapman için maksimum zoom yapman gerekir öncelikle çünkü geniş açıda neredeyse her yer net olur. Veya geniş açıda çekim yapacaksan da konuya yaklaşman gerekir. Ve makinendeki Aperture Priority (Muhtemelen "A" modu diye geçiyordur) kullanarak diyaframı en açık konuma getirirsen arka plan flu olur. Eğer flu olmasını istediğin alanın konunun hemen arkasından başlamasını istiyorsan, konunun daha önüne netleme yapmalısın.

Tarih: 6 Ekim 2005, 17:40 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

abi cok komiksiniz valla..
fotoser gercekten arkeolojik calismalar mi yapiyorsun?..
konu biteli 2 seneden fazla olmus..
ceko ile alobar da cevap yazmislar..

..
bitpire kimse senin dedigini okumamis anlasilan..

Tarih: 6 Ekim 2005, 22:15 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Aaa 2003 müş. Coşmuşuz valla.

Tarih: 7 Ekim 2005, 11:22 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Aradan bu kadar zaman geçtikten sonra; arkaalan değil, tüm alanlar flulaşmış olsa gerek.

Tarih: 7 Ekim 2005, 13:34 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

İlberin yaşlılıktan gözleri de bozulmuştur artık. Yakın gözlüğünü takmadan herşeyi flu görüyordur.

Tarih: 7 Ekim 2005, 14:14 - İp: yok
  • 1