huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Akvaryum Çekimi Nasıl Olmalı

arkadaşlar herkese slmlarımı sunuyorum öncelikle!benim evimde 130 cm boyunda bir akvaryumum var vede içersinde çok hızlı hareketlerde bulunmayan bir tür olan diskus balıklarım var.balıklarımın resimlerini en verimli şekilde çekmek için ne gibi teknikler kullanabilirim!fotoğraf makinem sony v1 şimdiden teşekkürler!ışıklandırmam da oldukça iyidir!

Tarih: 15 Ağustos 2005, 17:44 - İp: yok
espacio
espacio (üye)
İstanbul / Amatör

Slm, bende bi aralar akvaryum fotoğrafları nasıl çekilecegini araştırmıstım. Çift flaş kullanman gerkiyormuş. İkinci flaşı suyun üzerinden aynı anda patlaması durumunda istediğin kareyi çekebilirsin. Ben denemedim ...
Sana kolay gelsin

Tarih: 16 Ağustos 2005, 10:13 - İp: yok
profesor
profesor (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Huzun_Seli eğer böyle bir fotoğrafı ben çekecek olsam ( biraz uçuk, masraflı ve keyfi gelebilir ama) bir camcıya giderdim ve 15*15 5 tane cam kestirir ve bir tanesinin ortasına bir tane UV filtre (diyafram değerini etkilememesi için) sığacak kadar delik kestirir ve oraya silikonla bir filtre yapıştırır ve diğer camlarıda birbirine birleştirirdim. Vallahi ondan sonra çekeceğin fotoları en profeyşınılı bile anlamaz Bunun için başka alternatiflerde geliştirebilirsin mesela bir kola şişesine delik açıp yine silikonla filre yapıştırabilirsin veya bu plastik saklama kaplarına bir delik açıp aynı şekilde kullanabilirsin. Ondan sonra iş fotoğraf makinesini içine yerleştirip fotoğraf çekmeye kalıyor. Eğer bu yöntemlerden birisini derersen fotoğraflarını görmek isterim yalnız

Tarih: 16 Ağustos 2005, 11:56 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

profesör tesekkur ederim aslında ben değil bir arkadaşım bu meseleyı danıştıı.onerieriniz geyat eğlenceli gorunuyoo teşekkürlerr bende deniyeceğim.....

Tarih: 16 Ağustos 2005, 14:49 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

resimdeki recai güllüptan değilmi.

Tarih: 18 Ağustos 2005, 21:27 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

evett şimdi kimse bulamaz bu resmi artık sitenına rşivinde de yokk

Tarih: 18 Ağustos 2005, 21:30 - İp: yok
  • 1