tariksakar
tariksakar (üye)
Bilecik / Haber Fotoğrafçısı

90 Seri Çekim Modu

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır canon kullanıcısıydım ancak nikon mikinalar daha cazip geldiği için özellikle de shooter sesi makina değişimi yaptım ve d90 ile yola devam etme kararı aldım. makinam elime ulşatı ancak seri eçkim modunu bir türlü aktif edemedim. makinanın üst sağ köşesinde bulunan "çoklu kare" tuşuna basılı da tutsam 2 defa üst üste de bassam küçük ekranda ki yazılar gidiyor ve sadece "s" harfi kalıyor ancak seri çekim yapamıyor nedenini anlatabileciek bir arkadaş var mı acaba?

Tarih: 26 Şubat 2014, 19:55 - İp: 78.***.**8.10
tariksakar
tariksakar (üye)

SAnırım buldum ama canonda ki gibi bir durum söz konusu değilmiş...

Tarih: 26 Şubat 2014, 20:22 - İp: 78.***.**8.10
roketadam
roketadam (üye)
İzmir / Amatör

Basılı tutup tekerliği çevirin.

Ne Canon'daki gibi değilmiş merak ettim? Birde Canon'da hangi gövdeyi kullanıyordunuz?

Tarih: 26 Şubat 2014, 21:38 - İp: 95.***.**1.244
tariksakar
tariksakar (üye)

Canon'daki gibi değil derken lcd panel üzerinden direk istediğin çeşitli modlarda ayarlama yapamıyorsun ya da ben hala keşfedemedim. (Alışkanlık) Nikonda çevirme olayı sonradan aklıma geldi denedim internette araştırdım ancak bir türlü bulamadım ama yine en güzel yöntem deneme yanılma yönetmi oldu. Ama yine de biraz karmaşık geliyor şu an bana nikon. Canon'da ilk olarak 1100D ile başladım ancak arızadan sonra net performans alamadım garanti süresi de dolmuştu, arızasından sonra 650D kullandım ve 2. makinaya da ihtiyaç duymamdan ve hem nikonun o sesine hayran olmamdan dolayı da efsane model dedikleri D90 aldım. Siz hangi markayı kullanıyorsunuz.

#tariksakar' tarafından 27.02.2014 02:15:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2014, 02:08 - İp: 78.***.**8.10
  • 1