defender53
defender53 (üye)
İzmir / Amatör

400d Enstantane Ayarı

fotoğraf çekmeye yeni başladım.edindiğim kaynaklardan bu işi öğrenmeye çalışıyorum.kit lensli bir 400d var.hareketli fotolarçekmek istiyorum ama enstantane hızı ayarlarını bulamıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Tarih: 29 Aralık 2007, 23:54 - İp: 85.***.**8.25
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

alttaki linkte 400D nin kullanma klavuzu mevcut. istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

http://forum.netfotograf.com/sozluk.asp?msg_id=28943

Tarih: 30 Aralık 2007, 10:12 - İp: 85.***.**3.150
supra
supra (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hareketli fotograftan kastın nedir ? Öncelikle onu anlamamız gerek.

Hızlı objeleri mi çekeceksin ? Mesela Martı ya da yarış otomobili ?

Yoksa çektiğin hareketli cisme bir hareket dinamizmi mi kazandırmak istiyorsun ? Cisim net ama arkadaki objeler çizgiler halinde ?

Öncelikle fotograf makinanın kullanma klavuzunu kurcala.
Daha sonra internetten edinebileceğin teknik bilgileri edin.

Enstantene , diyafram vb. terimlerin ne olduğunu ve fotograf çekerken hangi etkileri vereceği konusunda araştırma yap.

Kullandığın lens büyük ihtimalle 18 - 55 bir Canon lens. Öncelikle o lensin sana verebileckleri ile makinanı tanı.

Yahu bu adam ne diyor neler geveliyor diye aklından geçiriyorsan da. Makinanı çekim yapmak için.Tv moduna getir. Bu mod Enstantene öncelikli çekim modudur.
makinan ile çekim yaparken kulladığın (sanırım kullanacaksın) ve işaret parmağının olduğu yere denk gelen roller ile bu değeri artırıp, azaltabilirsin.

Kolay GElsin

Tarih: 30 Aralık 2007, 14:04 - İp: 85.***.**5.248
defender53
defender53 (üye)
İzmir / Amatör

teşekkürler supra.avcılık sporu ile de uğraşıyorum aynı zamanda. bu sebeple foto larım genelde doğa ve hareket eden hayvan fotoları söylemek istediğimde buydu...makinem yurt dışı olduğu için klavuzum ingizce ve tam anlamıyla çözemiyorum,
tv modunu kullanmayı öğrendim ve iyi kareler yakalamaya başladım.taşekkürler...

Tarih: 1 Ocak 2008, 15:01 - İp: 85.***.**9.114
  • 1