evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

360 Derece Çekim

360 derece çekim için neler gerekir bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

360 derece çekim yapıpta ne yapacaksın diye sorarsanız sanal tur yapmayı öğrenek istiyorum. Lens ne olmalı, tripod ne olmalı ve farklı bir tripod başı kullanmalı mıyım(ballhead), ve illahiki panoramik çekim yapabilen bir DSLR makinem mi olmalı?

Tarih: 21 Şubat 2011, 16:36 - İp: 88.***.**3.15
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yani tripod olmali tabikide sabit horizontal hareket icin.Sonra bu resimleri yapistiracagin programa atarsin oldu bitti.

Tarih: 22 Şubat 2011, 06:46 - İp: 221.***.**1.155
emirx
emirx (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşım 360 derce foto çekmek okadar basit bir iş deildir arkadaşımızın dediği gibi
360 derece çekim için iyi bir tripoda ve bu tripoda bağlana bilen kafaya ve en önemlisi geniş açı bir objektife ihtiyacınız vardır program en son bir leştirme için gereklidir tabi iyi birde profesyonel makinanız olucak yani baya maliyetli bir iş eğer ben illaki bununla uğraşmak istiyorum maliyeti ne olursa olsun ben bu işten para kazanmak istiyorsanı tekrar yazı neler gerekli size ayrıntı geçebilirim

Tarih: 22 Şubat 2011, 23:18 - İp: 81.***.**2.88
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

Ben zaten basit olduğunu düşünmüyordum. Fotoğraf ile ilgileniyorum nikon D7000 alacağım çok yakında ve nikonun 10.5mm fisheye lensi alacağım. Ben teknik boyutunu sormak istemiştim zaten. Panoramik çekim, tamam biliyorum fakat 360 derece gökyüzünden yere kadar çekim yapmayı anlayamadım. Nasıl çekmem gerektiğini, tripod ve tripod başlarını önerirseniz ve 10.5mm lensten başka önerebileceğiniz başka bir lens varsa yazarsanız sevinirim. İlk önce ekipman listesini tamamlamak istiyorum. Programlar bir şekilde öğrenilir ama tekniğini öğrenmek o kadar basit değil tabikide.

Tarih: 22 Şubat 2011, 23:25 - İp: 88.***.**3.15
emirx
emirx (üye)
İzmir / Amatör

benim yanıtım size bu konuyu bu kadar basite indirgeyen arkadaşaydı ben sima 8 mm kullanıyorum 4 çekimde 360 dereceyi yakalıyorum
bir de tripoda takılabilenbir aparat yaptırdık onu kullanıyoruz size şemasını göndermke isterim özelden bana adres gönderin size detay atalım

Tarih: 23 Şubat 2011, 00:00 - İp: 81.***.**2.88
  • 1