almanya
almanya (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

1 Saniyede Hatasiz Kesim Hemde Cekimde

Arkadaslar,cok yeni bir konu...
Bi kac saniyede hemde fotograf cekimi yapilirken,mükemmel hatta kendimizin
dahi o kadar iyi kesim yapmasi imkansiz,

Ben hala arastirmasindayim,almanyada yetkili firma ile baglantiya gectim.
Haftaya kendim cekim yapmak icin gidiyorum.

Eger bu is dedikleri kadar iyi ise -ki iyi gibi ,artik kesim derdinden tamamen kurtuluyoruz...
slm.

Tarih: 15 Nisan 2010, 03:36 - İp: 94.***.**7.248
almanya
almanya (üye)

Ben bu güne kadar farkli programlarda kesim teknikleri ile ugrastim,vede bu teknikte kesinlikle baska bir programa yada bilgisayara ihtiyac kalmiyor,tabiki arka plan degistirmek icin gene oldugu gibi Fotoshop kullanilacak yada rötüs islemi icin ,ama kesim diye bir sey kalmayacak..
bende bir fotografci olarak üzülüyorum meslektaslarima ama yapacak baska bir sey yok,ben demesen ,zaten baskasi anlatacakti
selamlar saygilar...

Tarih: 17 Nisan 2010, 23:00 - İp: 84.***.**3.209
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

OLMAYACAK İŞLERİ KESERİZ ARTIK NEDİR BUYA NEYMİŞ TEK TUŞLA KESİM .... ( HİÇ Bİ ZAMAN TEK TUŞLA RUTUŞ OLMAZ ) OLMADIDA .. PİKSELLERE GÖRE DEĞİŞİR....2.Sİ HİÇ Bİ ZAMAN TEK TUŞLA YADA 1 SANİYEDE KESİMDE OLMAZ ... OLURSADA HER TÜRLÜ ÇEKİMİ KESEMEZ .... MESELA ÇOK GÖLGELİ Bİ RESİMİ KESEMEZ ... BU BENİM GÖRÜŞÜM...

Tarih: 18 Nisan 2010, 00:21 - İp: 88.***.**6.208
djjfoto
djjfoto (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş anladım kadarıyla fon kesme proğramı diyosun demi yanlış anlamadıysam bende var eger aynı dilden konuşuyorsaj mavi ve yeşil fonları hatasız kesiyor ve ben bunu 1,5 yıldır kullanıyom ortalama 100 poz gelin damat pozunu ortalama 7-8 dk da kesip rotuşluyom ve gelinlikteki tüller orjinal haliyle kesiyor en ufak hata sorun yok bende isteyen arkadaslar varsa benle irtibata geçsin msn adresiöm: [email protected] tel:541 811 2169 bide siyah beyaz fotoları otomatik renklendirme var fotografçılık üzerine neyde zorlanıyorsanız hepsinin prğramlrı var ultimaatte advange felan baya var

Tarih: 20 Nisan 2010, 12:38 - İp: 109.***.**3.167
almanya
almanya (üye)

tabiki fotograf cekimi cok önemli,her cekilen fotograf kesilmez,gölgeli olan fotograflarda zorluklar olabiliyor tabiki,ama tekrar tekrar diyorum,program ,arka fon falan yok bi sin icinde,cek ve kesilmis,1 saniyede...

hepsi bu kadar...

Tarih: 21 Nisan 2010, 12:42 - İp: 92.***.**1.46
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

kolay gelsin arkadaşlar sanada artag kardeş bu ben değilim yani ben topazremaskla kesiyorum şimdilik işimi görüyor gerisi hikaye almanyadaki arkadaş bana bu inandırıcı gelmedi CS5 de yeni yöntemler vrmış biraz sabır TOPAZ REMASKI ÖNERİRİM......

Tarih: 25 Nisan 2010, 09:02 - İp: 88.***.**6.47
almanya
almanya (üye)

bu kesim olayindan kuzenime bahsettim,kendisi fotografci türkiyede,hemen anladi,arkadaslar size söyle diyim tekrardan...

1-Bilgisayar yok
2-Programda yok (bilgisayar olmayinca zaten program nasil olsun)

nelerimiz var

1- iyi bir fotograf makinasi ama nikon d80-90 deil amatör makinalardan deil ,profosyenel katagoride bir makina

2- cok iyi bir isik sistemi

biraz zorlayin kafayi ,nasil olur diye düsünün,hemen hazir cevap yazmayin olmaz diye...

fotografci kafasi ile düsünün ...

Tarih: 25 Nisan 2010, 20:32 - İp: 92.***.**2.141
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Azzz sonraaaa .......

Kardeşim , topiği 12 gün önce açtın - daha bir karış yol alınmadı , aynı yerde sayıyorsun...TV anonslarından beter oldu ; çıkar şu baklayı ağzından artık Söz , kimseye söylemeyeceğiz.

Açıklamışken de bir D80 veya D90'ın niye yapamayacağını anlat da biz de bilelim . Pro DSLR'lerin yapıp , orta seviyenin yapamadığı bir şeyler varmış , atlamışız besbelli ...

Tarih: 26 Nisan 2010, 09:23 - İp: 96.***.**4.180
mino
mino (üye)
İstanbul / Amatör

yaaa paperman;
sen nesaıl bir çeşitsin üşenmeden 12 gündür topiği bekliyosun bukadar boş işlere vakit ayırıp oraya buray habire yaz gercekden helal sana çok bide seni ciddiye alıp cevap yazmışım yuh bee koca adamsın gerci akıl yaşta olmuyor işte saldır koçum saldır ...... gerci senin gibi bikaç tane daha var hayatları burda gecen aaa sosyaller körler sağırlar ağırlayın birbirinizi.

Tarih: 27 Nisan 2010, 03:07 - İp: 212.***.**6.6