ercan007
ercan007 (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yurt Disindaki Kardesinize Tavsiye

Selamlar

Dünde ayni konuyu bir baska bölümde yazdim ama kimse cevap atmamis. Ben galiba yanlis yere atmisi sorumu.
Sorum su olacak: Ben Avusturya da yasamaktayim ve hafta sonlari gelin damat albümü icin cekimler yapmaktayim. Burada dügün sezonu bitti ve izin sezonundayiz ancak önümüzdeki dönemde baski islerini kendim yapmak istiyorum cünkü sizinde tahmin edebileceginiz gibi burada baski maliyetti yüksek oluyor. 10*15 yanlizca kaliteli baski fiyati 0.70 cent civari 13*18 1 euro ya yakin daha büyük ebatlarin fiyatini artik siz düsünün tabiki bunlardan daha düsük fiyatlarda var ama gerek müsteri memnuniyati gereksede farkli olmak acisindan kaliteli is yapmaya özen gösteriyorum. Birde önümüzdeki dönemde dügün salonunun fotograf isinide aldim. Anliyacaginiz bana 10*15 ve 13*18 ebatlarini basacak bir makine lazim. Burada baski islerini yaptirdigim fotografcim eger ben istersem sony nin yan ürünü olan bir baski makinesi satmaya hazir fiyati 2000 € markasini bende tam hatirlamiyorum. Gectigimiz yil izindeyken arkadasin biri sirkeciden bana cin malini 3000 € ya kakalamaya calisti ancak ben o zaman alma niyetim yoktu. Ancak bu sitede daha uygun fiyatlar oldugunu gördüm. Bana ne tafsiye edersiniz?
Ikinci olarak Albüm fotograflari icin daha büyük ebatlarda baski yapmam lazim bu sorunu nasil cözebilirim. Bunun icin ikinci bir makine alabilirim belki zaten kazancimi alip götüren büyük baskilar.?
Ikinci el almayi kesinlikle düsünmüyorum! Sifir alacagim zaman nelere dikkat etmem lazim...

Tarih: 5 Temmuz 2007, 08:52 - İp: 84.***.**5.118
mature
mature (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba arkadas..

Senle sorunlarimiz bir parca ayni...Bende avusturyada yasiyorum ve baski konusunda hala bi karara varmis degilim...ha benim senin gibi profeskonal olarak kullanmak degil amacim ama. eger bilgisi olanlar bisiler yazarsa senin kadar bende sevinecegim...

Iyi calismalar...

Tarih: 6 Temmuz 2007, 17:11 - İp: 90.***.**4.96
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Normal bir tane printer alsan sana dahan ucuza gelir benim gorusum zaten alacagin baskilar ufak boyda bizim burda 10*15 0.10 cent bazen indirimde 0.03 cente bile yapiyorlar.Album baskisinidada 20*30 yaparsan yeter avrupda buyuk album bulunmuyor o yuzden ikinci makine alman iyi olur makinenin bozuldugunu dusun dugun esnasinda nerden makine bulacaksin her zaman yedek iyidir yedek piller haviza kartlari flash felan bayagi para dokmen lazim insanlar guveniyorlar en onemli gunlerini teslim ediyorlar fotografcilara

Tarih: 6 Temmuz 2007, 20:10 - İp: 89.***.**5.61
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

bunu al..

verilmiş cevaplardan sonra, "-kimse cevap atmamis." diye başka konu açıp yazmak, kibar değil..

fotoğrafdaki makine ile stüdyo albümü yapmaya kalkma.. minilabı olan bir ustaya işi ver.. cimrilik etme..

Tarih: 7 Temmuz 2007, 18:28 - İp: 88.***.**2.40
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

bütçe müsaitse, şunu al..

burada 38 bin € + leasing .. orada daha pahalıysa ben buradan yollarım..

Tarih: 7 Temmuz 2007, 18:45 - İp: 88.***.**2.40
areena19
areena19 (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

valla bence yurtdısında bir nortisu al. 3011 ler cook cazip. hem işide geliştirirsin. lesaing imkanıda var bence. nortisu al. professiyonel ol)

Tarih: 17 Temmuz 2007, 13:10 - İp: 81.***.**3.227
  • 1