yabancı
yabancı (üye)
Sakarya / Amatör

Termal Yazıcı Nedir? Nasıl Çalışır?

Arkadaşlar forumu biraz araştırdım bulamadım. Cahilliğimi bağışlayın. termal yazıcıların kabaca ısı ile çalıştığını biliyorum. piyasada özellikle ev kulanıcıları için üretilen modellerin fiyatı çok uygun olduğunu görüyorum. ama bu yazıcıya mürekkep takılmıyormu? baskı maliyeti diğerlerine göre nasıl? belli bir baskı sayısından sonra değişmesi gereken bir parçası varmı? kısaca bunların çalışma mantığı hakkında bilgi arıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 16 Eylül 2006, 00:08 - İp: 85.***.**6.29
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

rulo kağıt ve şerit kartuş kullanır baskı maliyeti 0.40 Ykrş 10x15 için maliyeti şu an için biraz pahalı ve baskı kaliteside hakkında garanti vermem insan yüzler gri ve resimde bir donukluk söz konusu baskı kalitesi çok kötü
ben hiç beğenmiyorummm. Bir noritsu ve fujı minilabların verdiği kaliteyi vermesi mümkün değilll.

Tarih: 16 Eylül 2006, 09:13 - İp: 85.***.**1.213
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Ceyhun.. . Termal yazıcılar aslında fena değil.. ancak satış ve servisi zayıf olan markalarda, bahsettiğin problemler yaşanabiliyor...

arkadaşım sony'nin 15x23 basan modeli kullanıyor, ve baskı kalitesi tatminkar..

bazı markalarda renk problemleri bariz.... ancak , o problemleri, servisinin veya kurulumu yapan elemanın bilgisizliğine bağlıyorum...

Termallerin yeri, küçük ölçekli yerler olmalı... Veya acil baskı ihtiyacı olan düğün salonları..

Stüdyolar veya profesyonel baskı yapan arkadaşların ilgisini bazen yadırgıyorum.. RGB baskıların yerini tutması, mümkün değil... En basit örnek; düğün fotoğraflarında, gelinliğin değişik beyaz tonları... Aynı fotoğraf içinde, damatlığın derece- derece siyah tonlamaları..

Ancak ev kullanıcılarını tatmin edebileceğini.. onlara göre; Çok iyi kalite olduklarını belirtmek gerekir...

#mete007' tarafyndan 17.09.2006 10:59:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2006, 10:57 - İp: 85.***.**2.234
turkeyfoto
turkeyfoto (üye)
Kocaeli / Firma

yalovada termal kablıcaları var burada uretılen yazıcılara termal yazıcı denılıyor saka saka sony termal yazıcı hosuma gıdıyor

Tarih: 17 Eylül 2006, 16:34 - İp: 88.***.**1.204
zafergrbz
zafergrbz (üye)
Balıkesir / Reklam Fotoğrafçısı

ilgilenen yokmu bu işi tam bilen ve detaylı bilgi verecek adam ne sormuş cevaplara bak

Tarih: 18 Mart 2013, 00:22 - İp: 88.***.**5.13
  • 1