fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Termal Kart Hakkında

meslektaşlarıma bir sorum olacak ;son zamanlarda arkasında marka olarak DNP veya DNG yazan ,termal makineyle basılmış kartlar gelmeğe başladı ,dikkati
mi çekti ,hangi markanın kartları onlar acaba

Tarih: 11 Ocak 2008, 09:19 - İp: 88.***.**8.119
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

konu, bir süre sonra baskı sistemleri bölümüne taşınır.. oradan takip edebilirsiniz..

bana, henüz gelmedi.. değişik markaların varolması iyi olur.. rekabeti ve kaliteyi olumlu etkiler..

Tarih: 11 Ocak 2008, 10:05 - İp: 85.***.**6.209
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bildiğim kadar KONİCA MİNOLTA olması lazım.Konica nın eczası tetenal olarak geliyor.kagıt üretiminide bir firmaya satmıştı yanlış hatırlamıyorsam nippon diye bir firma üretiyor o ürünlerde bahsettiğiniz isimler basılı.İsim yanlış olabilir ama konicanın.

Tarih: 11 Ocak 2008, 23:18 - İp: 78.***.**9.29
leoparis
leoparis (üye)

hayırlı işler yaşar abiii
termal baskı mı aldın??

Tarih: 12 Ocak 2008, 10:04 - İp: 88.***.**1.41
fotoasli
fotoasli (üye)

hayır termal almadım,arkadaşım izmirde bir düğün salonunda ailece çektirdiği fotoğraflardan getirdi, bir amatör arkadaşın da fotoğraflarını o marka karta basmışlar dikkatimi çekmişti de ondan yazdım,sonuçları da bayağı iyiydi

Tarih: 12 Ocak 2008, 12:55 - İp: 88.***.**0.39
fotoharun
fotoharun (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

ABI SIZINLE TANISMAK ISTERDIM SIZ COK DEGERLU USTALARDAN OLDUGUNUZA
KANAAT GETIRDIM YAZDIGINIZ DEGINDIGINIZ KONULARDAN
EGERBENI KIRMA ISENIZ MINNETTAR KALIRIM
[email protected]

Tarih: 2 Nisan 2009, 13:30 - İp: 85.***.**4.249
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

fotoasli ustam tanışmak birgün nasip olur inşaallah
DNP konica üretimden çekildigi için çin veya korede fason üretim
yapan bir firma
malzeme sizin bahsettiginiz gibi termal degil klasik
banyolu olarak kullanılıyor pazarlama oldukça zayıf oldugundan pek yaygın degil
yalnız bahsettiginiz gibi kalitelibir malzeme özellikle iranda kullanımı yogun

Tarih: 3 Nisan 2009, 08:30 - İp: 88.***.**7.13
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

selamlar

konika'nın yan üretimi diye biliyorum burda Marmariste yaygın kullanılıyor minilablarda. fiyatı kodak profoto'nun kiyle aynı sayılır kullananlardan biliyorum. kalitesi fena değil konikanın renk karakterine çok benziyor.

Tarih: 3 Nisan 2009, 10:37 - İp: 78.***.**9.37
gencayyyyy
gencayyyyy (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sayın abicim bende sizinle tanısmak ısterdım yılların üstadı oldugunuz için.dlp kart için bildigim kadarını sizinle paylasayım. evet dlp kart konicanın getirip sattıgı konica kalmayıncada isim vermiyim bazı fırmaların satmaya devam ettıgı bır kart. kimyasal yani minilap kartı yazmış herkes evet dogrudur fakat yine aynı firmanın sattıgı 20x30 600dpi basan termal bir yazıcısı var.o yazıcıdada kullanıla bılen dlp marka termal kagıt var belkı onu gormus olabılırsınız. evet termal 600dpi netıcemii bence cok ıyıydı. burda yani izmirde ufak bir road show yapmıstı fırma orda tanıttılar bu kagıt ve makineyı. benim bildigim bu bi yanlısım varsa affola )
saygılar

Tarih: 10 Nisan 2009, 10:33 - İp: 88.***.**4.180
ramzey
ramzey (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

eğer dnp yazıyor ise konikanın kağıtları abicim

Tarih: 14 Nisan 2009, 14:43 - İp: 88.***.**5.169
konyafoto
konyafoto (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 3 Ekim 2009, 17:40 - İp: 88.***.**8.253
  • 1