2681071
2681071 (üye)
Adana / Firma

Termal Baskıda En Hesaplı Malzeme

Arkadaşlar,yeni bir termal foto printer almayı düşünüyorum.Acaba hangi markanın 10x15 birim kart maliyeti daha düşük.Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.Zira çoğunlukta 10x15 cep telefonu baskısı,dijital amatör baskı ve vesikalık basmayı düşünüyorum.Ancak yine de 13x18 ve 15x21 kart maliyetlerini de göz ardı edemem.(Hali hazırda Canon CP-510 kullanıyorum,ancak maliyeti yüksek ve baskı kalitesi çok tatmin edici değil). Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 18 Eylül 2007, 17:08 - İp: 88.***.**6.253
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

canon'un makinesinde kaliteyi beğenmediyseniz, minilab alın diyecem.. ama size önce sony up-dr 150 lazım görünüyor.. malzemeyi aldığımız yere göre maliyet değişmesi var..

http://www.berkel.com.tr/index.asp

sayfasındaki telefondan fiyat sormak daha isabetli olur..

#mete007' tarafından 19.09.2007 10:12:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Eylül 2007, 10:09 - İp: 85.***.**7.87
2681071
2681071 (üye)
Adana / Firma

Mete 007 arkadaşım tespitiniz doğru.Aslında minilab almam lazım.Zira termal baskı beni tatmin etmiyor.(Sadece Canon ve Hi-tinin neticelerini gördüm).Ancak eski film baskı amatör işlerinin olmadığını ve bunun yanısıra minilaba yapılacak yatırımın çok fazla meblağ olduğunu göz önüne alınca termal bana çözüm olarak göründü.Bununla beraber sanırım sizin de bize yol gösterdiğiniz üzere Sony 150 en uygun tutarda sarf malzeme sunuyor.Ayrıca sizin bahsettiğiniz Sony 150 yi nereden temin edebilirim?Bu konuda da ışık tutarsanız sevinirim.Çok teşekkürler Mete 007.

Tarih: 19 Eylül 2007, 10:20 - İp: 85.***.**7.175
2681071
2681071 (üye)
Adana / Firma

Özür dilerim son anda farkettim.Zaten nereden temin edilebileceği hakkında link vermişsiniz.TEKRAR TEŞEKKÜRLER.

Tarih: 19 Eylül 2007, 10:22 - İp: 85.***.**7.175
mete007
mete007 (üye)

Rica ederim teşekküre değmez...

baskı kapasitesi konusunda, iyimser hedefleriniz ve beklentileriniz varsa.. minilab meselesini öne alın diyeceğim..

sony up-dr yaklaşık 4 bin ytl peşin para demek.. fujı veya noritsu nun hesaplı bir minilabının iki taksidi gibi düşünürsek... önerim önce minilab olmalıydı..

link vereceğim gene...

http://noritsu-www.noritsu.co.jp/english/products/qss33pro.html

sayfasındaki qss 3300 pro modeli için bu senenin başlarında türkiye temsilcisi firmanın yetkilisiyle yaptığım görüşmede 38 bin Euro fiyatı söylenmişti.. makine, şu:.

şu günlerde türkiyede satışa sunulmasını beklediğimiz 35 serisi ile birlikte fiyatların daha aşağıya gitmesini bekliyorum (tahmin ediyorum sadece)

eğer elinizdeki canonla biraz idare edip baharla birlikte minilab düşünürseniz.. (bence asıl çözüm o olur)

türkiyede noritsu temsilcisi firmanı internet sitesi:.

http://www.burla.com/fotograf/index.asp?catid=1

selam ve saygılar.. hayırlı işler..

Tarih: 19 Eylül 2007, 11:24 - İp: 85.***.**7.87
2681071
2681071 (üye)
Adana / Firma

Gerçekten aslında kalbimden geçen hislere tercüman oldunuz.Ben de bugünlerde termali araştırıyorum ama içimde şevk yok.Mecburiyetten böyle bir çözüme gidiyorum.Ancak sanırım baharı beklemek şu an için daha mantıklı.Ama bakalım ne olacak?Ancak fikirlerinizle önüm daha da aydınlandı.Emin olun ki çok yararlandım ve benzeri konularda sizinle istişare etmek isterim.Gerçekten çok teşekkürler ederim,işlerinizde muvaffakiyetler dilerim.Mersin/Tarsus'tan saygılar...

Tarih: 19 Eylül 2007, 12:25 - İp: 85.***.**7.175
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

merhabalar
bu minilabların leasing ve teminat taleplerinide düşünmek gerekiyor ayrıca..yine en ucuz noritsu'yu leasingiyle 42000 euro'dan aşağıya mal olmayacaktır.

Tarih: 19 Eylül 2007, 19:34 - İp: 88.***.**6.178
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

slm ben de fikrimi belirtmek istedim sadece tek kelimeyle fujı frontier 500 derim 2006 ekimden beri kullanmaktayım saat gibi çalışıyor maaşallah diyeyim nazarım değmesin ama kullanımı çok rahat baskı kalitesi inanılmaz iyi mete abinin frontier 500 önermemesine çok şaşırdım çünkü bana 500 ü aldıran kendisi he şikayetçimiyim tabiki hayır noritsu ve fujı bu işin duayenleri ama ikisi arasında yeniden tercih yapsam 500 derm görmek isterseniz gelebirisiniz ozg saygılar hürmetler tam 21 bayiye hizmet etmekte makinemiz baskı kalitesini ben değil bayilerim söylüyor başka markalardan çok daha kaliteli baskısı olduğunu

Tarih: 20 Eylül 2007, 09:44 - İp: 88.***.**7.206
mete007
mete007 (üye)

Ceyhunum.. Nirlerdesin...

Asıl söylemek isteyeceğim şeyin ucunu göstermişsin..

bu piyasada japon malı haricinde makine önermemek lazım.. bu sitede seri ilan bölümüne bakıyorum.. bir firma şu şekilde bir ilan vermiş:..
"artık konica- fuji- noritsu üretimi bırakıyor sadece çin üretimi xx marka kalacak"

keşke aynı şeyleri foruma yazsalardıda cevabı yapıştırabilseydik.. konica sektörden tamamen çekildi ve piyasadaki makinelerinin yedek parça üretimi ve servis hizmetini noritsuya devretti.. fuji ve noritsu işbirliği yaptı, makine üretimini tek adrese alacaklar..

ve daha önemli kritik:.. stüdyo işlerinde kabul edeceğimiz kaliteyi, istikrarlı şekilde, bizi kimseye mahcup etmeden basabilecek makineler laser prensipli fuji veya noritsu minilablardır..

marka saplantım yok.. çin malı getirip satan firmalar iyi makine yapsın o zaman onlarıda övebilirim..

termal konusu... belki ileri tarihlerde amatör baskılar sırf termal cihazlarda basılacak.. (henüz değil)

bu konuya hiç nokta konmayacak aslında.. ben tartışmaya açığım.. ve 40 - 50 bin euro gibi rakamlarla satılan makineleri hiç çekinmeden önerebiliyorum.. bunun yarısı rakama makine satmak isteyen firmalar var.. o cihazlar, kesinlikle ağır hizmet tipi diye tabir edeceğimiz makineler değil..

Tarih: 20 Eylül 2007, 11:09 - İp: 85.***.**4.107
2681071
2681071 (üye)
Adana / Firma

(Sağolasın Ceyhun arkadaşım,ilgine teşekkürler ve keza saygılar bizden).Ben dün Noritsu ile ilgili olarak görüştüm ancak leasing masrafı vs. dahil 50.000 Euro fiyat aldım.Film banyoya ise 6.000 Euro dediler.Hülasa olarak bugün itibariyle en az 100-120 milyar yatırım gerekiyor.Doğrusu en azından bizim burada iki stüdyomuz olmasına rağmen bu yatırımı karşılayabileceğini ve borçlarını ödeyebileceğini sanmıyorum.Zira aşırı rekabet var ve iş potansiyeli düşük.Termalinde hadi kalitesini bir tarafa bırakalım maliyeti bizim buraya göre yüksek.Zira cep baskı burada 20 Ykr.Yani müşteriye.Gerçi biz 40 Ykr çalışıyoruz ama bayağı bir tepki alıyoruz.Doğrusu ,fotoğrafçılık sektörünün sonbaharında hala çözüm üretemedim...Herkese hayırlı işler dilerim.
.

Tarih: 20 Eylül 2007, 13:58 - İp: 85.***.**0.0
  • 1