by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sony Updr 150 mi Shinko 2145 Mi

Arkadaşlar dükkanımı açalı 1 ay oldu ve termal almaya karar verdim fakat kararsızım sony nin 10x15 maliyeti daha düşük gibi ama shinkonun sonuçlarınıda gördüm bir türlü karar veremiyorum bana hem baskı hemde satıcıları hakkında bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim hepimize hayırlı işler.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 18:35 - İp: 78.***.**4.221
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

iki aydır sony kullanıyorum.. ama sadece acil işler için.. stüdyoda çektiğim haftalıkları, laser prensipli noritsu olan laboratuvarda bastırıyorum..

sony ile, rötüşlü vesikalığın kalitesine diyecek yok..

kontrast nickli arkadaşa özelden yazıp, shinko için görüş isteyebilirsiniz.. O, shinko kullanıyor..

Tarih: 21 Ağustos 2007, 19:13 - İp: 85.***.**8.138
by_kosta
by_kosta (üye)

teşekkürler

Tarih: 21 Ağustos 2007, 19:15 - İp: 78.***.**2.162
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Acil vesikalıklar için sony uygundur ama benim bildiğim bir kaç yıl sonra müşteri kaybına yol acacaktır çünkü bozulmaya çok müsait baskı yapıları var rutuş lu vesikalık noritsu ve fujı minilaba baskı yaptırmanız size en iyi neticeyi verecektir. Kalite her zaman önemli olmalıdır, diye düşünenlerdenim

Tarih: 23 Ağustos 2007, 18:19 - İp: 88.***.**0.32
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Hiti gibi photo yazıcıların baskısı solabilir.. fakat sony gibi iyi termaller CMY renklerinin peşinden kaplama yapıyor.. 100 usd lik küçük cihazlarla karıştırmamak gerekir bu makineleri...

Tarih: 24 Ağustos 2007, 12:40 - İp: 85.***.**0.150
fotofinal
fotofinal (üye)
İstanbul / Firma

Hiç şüphesizki geleceğin fotoğraf baskı makineleri thermal printerleri olacaktır.
Şunuda söylemeden geçemeyeceğim. Thermal Printer'ların kalitesine hiç kimse birşey söylemesin. Çünkü kalitesi tartışılmayacak kadar iyidir. Ve normal eczalı makinelere göre dayanıklılık ömrü çok daha yüksektir. Tabiki maliyet şu an yüksektir ama çok yakın zamanda bu kağıtların muadillerinin de çıkacağını ve bu kağıtların çok daha hesaplı olacağını kimse unutmasın.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 10:34 - İp: 85.***.**6.208
fotofinal
fotofinal (üye)
İstanbul / Firma

Hiç şüphesizki geleceğin fotoğraf baskı makineleri thermal printerleri olacaktır.
Şunuda söylemeden geçemeyeceğim. Thermal Printer'ların kalitesine hiç kimse birşey söylemesin. Çünkü kalitesi tartışılmayacak kadar iyidir. Ve normal eczalı makinelere göre dayanıklılık ömrü çok daha yüksektir. Tabiki maliyet şu an yüksektir ama çok yakın zamanda bu kağıtların muadillerinin de çıkacağını ve bu kağıtların çok daha hesaplı olacağını kimse unutmasın. Bu konularda daha fazla bilgi için www.fotofinal.net adresini inceleyebilirisin.

iyi çalışmalar.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 10:35 - İp: 85.***.**6.208
by_kosta
by_kosta (üye)

Teşekkürler

Tarih: 27 Ağustos 2007, 10:37 - İp: 78.***.**2.210
fotoloji
fotoloji (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

sony be kardeş
kesin başkası yok

Tarih: 3 Ekim 2007, 00:46 - İp: 85.***.**1.118
by_kosta
by_kosta (üye)

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim ama konuyu açalı çok oldu ben gerçekten sony almak istiyordum fakat bir türlü irtibat kuramadım açıkçası birazda pahalı geldi o yüzde shinko 2145 aldım ilginize tekrar teşekkür ederim iyi çalışmalar

Tarih: 3 Ekim 2007, 12:24 - İp: 78.***.**7.248
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

sony satış fiyatları cok farklı. BEnce de iyi yapmısın. Fiyatlarda istikrar olması lazım.

Tarih: 4 Ekim 2007, 08:59 - İp: 212.***.**9.194