tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

Sony Up-dr150 mi Mıtsubıshı 9550 Dw

Arkradaşlar Sony up dr150 mi yoksa mitsubihi 9550dw hangisi daha kullanışlı hangisinin avantajları daha fazla ve baskı kalitesi olarak maliyet olarak yardımcı olursanız cok sevinirim kullanılacağı yer düğün kokteyl vs de hızlı baskı ve vesikalıklarda kullanılacak ve bu makinelirin bir baskı adedi var mı mesela ardarda en fazla su kadar diye bir miktar varmı rulo kağıt mı kullanılıyor baska bir maliyeti varmı cok sorusordum umarımyanıt alırım

Tarih: 28 Mart 2007, 10:22 - İp: 88.***.**9.175
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

başka maliyet varmı.. arkadaş sony 150 sinin bozulan bıçak mekanizması için 100€ gibi servis gideri yapmıştı.. ama çok yoğun kullanıyordu.. bahsettiğiniz iki makinenin dışında seçeneklere hiç bakmayın.. düğün..vs işlerde en iyisi onlar.. sony biraz daha süratli (bildiğim kadarıyla)

Tarih: 28 Mart 2007, 11:51 - İp: 85.***.**3.220
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

çok teşekkürederim kafamda şekillenmiş oldu çok sağol olursa bunlardan biri olsun kağıtları rulo değilmi bunları

Tarih: 28 Mart 2007, 12:43 - İp: 88.***.**9.175
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bunların hepsi ribonlu..

Mitsubihisinin kagıdı fotograf kartına daha yakın ve dah ayumusak. SOny ise daha sert bir kart ama daha ince bir kart kullanıyor. SOnynin kartı aynı zamanda fotograf kartından çok farklı..

SOny birkaç saniye daha hızlı basabiliyor. Sonyde teknik destek zayıf. SAtıcısı cok ama teknik husus karmaşa.

Mitsubihisi teknik servis çok iyi.

BEn fuarda son olarak bakıcam. Shinkonun yeni cıkan modeli eger eskisinden iyi basıyorsa onu degerlendirebilirim. Cunku shinkonun önceki modeli hic iyi değildi bana gore. ZAten fiyatı da çok ucuz.

Ama aklımda mitsubishi var.

Tarih: 28 Mart 2007, 12:54 - İp: 88.***.**1.255
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

walla kontrast hocam seni Slr satınalma rehberindede çok takip ettim bir çok konunu okudum bu işin pirisin düşünceleriniçin çok teşekkürler aslında sen beni çok iyianlarsın sana çok önemli konularda danışıp kafanı şişirmem gerek her sorumun mutlak cvbısın çünkü şehirler farklı olduğu için görüşme şansımız yok ama msn ni mail yolu ile göndersen çok büyük hayra girersin sapıklık yapmam ama müsait zamanında kafanı patlatırım çok sağol [>:D

Tarih: 28 Mart 2007, 13:05 - İp: 88.***.**9.175
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

İmza kısmında mailim yazıyor. Ordan ekleyebilirsin..

Umarım yardımcı oluruz. HAyırlısı

Tarih: 28 Mart 2007, 14:11 - İp: 88.***.**1.255
haevens
haevens (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba arkadaşım sony mitsubihiden 2saniye kadar hızlı ama yogun çalışmalarda stanby durumuna geçiyor bu farkı mitsubihi kapatıyor ayrıca kartın arkasında marka yazan mitsubihidir ve daha güzel bir kartı var karar senin ayrıca mitsubihi cihazı daha ucuz

Tarih: 8 Nisan 2007, 17:35 - İp: 195.***.**1.51
loveralone
loveralone (üye)
Isparta / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben sony aldım 3200 e aldım baskı maliyeti 235 ykr 10 x15 e mitsubishi 300 dpi basıyo poloroid shinko copal gibi ama sony fuji nin minilab kalitesinde resim veriyo bende 2 sene araştırdım bunları hepsininde kağıdını baskı maliyetini kalitesine baktım

bence
poloroid : 10 x 15 1250 ykr 1dk 50 sn de basıyo 300 dpi kağıdı sert leke atıyo makinaya verdiğin resmin az büyüğünü basıyo kontrast çok yapıyo.teknik destek manyak derecede çok.

mitsubishi : 10 x 15 250 280 ykr arası 10 - 12 sn de basıyo 300 dpi kağıdı normal fotograf kağıdına çok yakın normal termallerde olan (büyütecle bakılınca tırtıklanma) olayı oluyo sanki yatay ve dikey çizgiler var belli gibi teknik destek az ama idare eder.benim bildiğim son fiyatı 6000 -- 8000 ytl civarı

sony : 10 x 15 i 235 240 ytl arası basıyo. 8 sn de. 334 dpi en büyük özelliği de bu.. kağıdı markasız ama yumuşak ve bence marka söz konusu olmasa aynı sayılır. teknik destek olup ta 8 000 ytl vereceğime 3200 veririm üstüne bozulursa yapılmasa bile yenisini alırım yine sony alırım yaw ben burda büyük makinada baskı yaptırıyodum adam 10x 15 i 250 ytl ye basıyo vsk ları yok abi kağıt ii olsada kendi resimleri dahil üzerinde sanki toz varmış gibi oluyo bide makina nerdeyse sıfır 2 yıllık 30 45 baskı yapıyo güya ama ben o parayı vermem

bence sony sony sony 3200 ytl 10x15 baskı 235 ykr

Tarih: 9 Nisan 2007, 23:52 - İp: 85.***.**8.81
beyatlı
beyatlı (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba

Citizen CW-01 Dijital Thermal printer ın özelleikleri Sony ya göre çok Üstün ve yeni Teknolojidir
Site yi takip ediyorum ve kimse Citizen Hakkında Teknık bilgiye sahip değil
Beyatlı foto olarak sizlere Citizen printeri en iyi şekli yle Anlatmak ve teknik konularda yardımcı olmak görevimizdir
www.beyatlifoto.com
[email protected]
Tel.0212-5190120

-CW -01 thermal kafa hareket etmez,sony de haret ettiğinden garanti süresi 4.te 1.dir
-Ribbonlar sabit kıskaçlı olduğundan Takması kolay ve renk cözünürlüğü çok yüksekdir
-CW-01 fotoğraf kartından farkı yoktur 230.micron
-electrik olmadan Hidrolik kapak olduğu için kısa devre yapma riski sıfırdır
-merdane ve hareketli aksam sony de çok basit, Ayrıca Sony firmasında Fiatlar sabit değil bunun sebebi olarakta formlarda takip ettiğmiden ocak ve berkel firmalarının birbirleri ile rakapet halinde olduğu görülmektedir
oysa biz CW-01 de sabit fiat Garantisi ve 2.yıl Garanti sunmaktadıyız

25.yıllık Tecrube ve deneyim ile,Piyasaya yeni çıkan kendini bilmezlerden uzak durun.Tecrybe ve deneyimi seçin
Siz Kazanın
saygılar

Tarih: 5 Ocak 2008, 15:03 - İp: 85.***.**3.33
foto_kasva
foto_kasva (üye)
Erzurum / Stüdyo Fotoğrafçısı

baba aradan 2 yil gecmis ben yeni okuyorum (

Tarih: 3 Nisan 2009, 13:49 - İp: 78.***.**3.68
by__pomak
by__pomak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

tolgabendi arkadaşım bende loveralone arkdasımın dedıklerıne katılıyorum bendede sony var ve cok menunum baskı hızı ıcın degıl ben pnun ıcın almadım bende cok arastırdım sony mı mıtsubıshı mı dıe ama ben 2 yıldır kullanıyorum sadece bı kere servıse gonderdım makıneyı oda sadece bakım ıcın benden sana tavsıye sony al aklında suphe varsa fuarı bekle ama ıksının arasındakı kalıte farkına bkarsan saony bencedaha ıyı dıyorlar motsubıshı kagıt olarak daha yakın dıe ama onemlı olan kagıt degıl onemlo olan netıce benım bı arkdasımda var keske almasaydım okadar para verdık aldık dıyor sadece ekranı var sonyde hersey pcden kontrol edıyorsun baska bır fark yok bence sony aklına soyle bır seyde gelmesın ben sony kullanıyorum dıe tavsıye etmıyorum bende almadan once cok arastırdım poloroıd vardı mıtsubıshı shinko hiti sony hepsının baskısını aldım ondan sonra mıakenyı aldım bence sende dene zevkler ve renkler tartısılmaz tersıh senın teknık servısten bı yanada sıkıntın olmasın gonderdım makıneyı ıkı gun sonra geldı ıkı gun makıesız kaldım ama onemlı degıl onemlı olan bakımın yapılmıs olması

Tarih: 9 Nisan 2009, 00:12 - İp: 94.***.**2.140