pscho
pscho (üye)
Antalya / Amatör

Renk Sorunu

merhabalar ben erdinç ingiltereden yazıyorum.Benim nikon d300s makinam var ve flash sb910 lenste normal 18-105 kullanıyorum.çektiğim resimleri baskı yapmak için epson px730wd yazıcı aldım içinde orijinal kartuşlarıyla geldi ve kullandım ama 190gr lık fujinin kağıtlarına kullandım neyse sonra kartuşlar bitince sıfır fiyatına baktım pahalı 1 seti 55 pound bende ebaydan 5 setine 20 pound verdim ama orjinali değil belli yan sanayi.kartuşları ilk kullandım sıkıntı yok hatta sonradan 270gr ve 300gr lık kalın resim kağıtları aldım.ilk başlarda güzel bastı ama sonradan resim çıktıktan sonra siyahlıklar mavi renge dönüşüyor 1 dk içinde renk değişiyor 300 gr epson kağıdı vardı onda bile aynı şeyi yaptı acaba neden böle bişey yapar.resim ilk çıktığına renkler normal ama sonradan maviye dönüşüyor bunun sebebi ne olabilir?

Tarih: 10 Mart 2013, 04:37 - İp: 92.***.**3.234
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Cevap zaten sorunun içinde!

Büyük ihtimal orjinal olmayan mürekkeplerden kaynaklı,bende bir zamanlar epson kullanıyordum,orjinal kartuşları pahalı olunca yan sanayi kartuş almıştım renkler istediğim sonucu vermemişti.Şimdi ise HP kullanıyorum kartuşları ucuz hemde baskısı daha güzel.

Tavsiyem orjinal kartuş kullan,yada Epson değilde HP veya başka markalara bak.

Tarih: 10 Mart 2013, 14:04 - İp: 91.***.**4.100
pscho
pscho (üye)
Antalya / Amatör

Tmm ama okadar araştırdımda aldım epsonu.bide yan sanayi kartuşları ilk kullandığımda sıkıntı yoktu daha yeni ilk oldu böle bende anlamadım.neyse bir çaresine bakıcam artık teşekkürler

Tarih: 11 Mart 2013, 00:08 - İp: 212.***.**2.203
murtikan
murtikan (üye)
İstanbul / Amatör

bu sorun geçici bir sorun zaman zaman nüksediyor sonra gene düzeliyor. muhakkak bir sebebi var ancak çözemedim bir türlü orjinal mürekkepli L800'de bile oluyor.

Tarih: 18 Mart 2013, 13:57 - İp: 88.***.**5.36
  • 1