kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Polarid de Kalite Sorunu?

poloroid firmasının pp46 modelleri yeni çıkarttıkları kağıtlarla birlikte duzenli çalışmıyor. Bir cok meslekdaşım da bu durumdan rahatsız. Bu problemi yasayan baska arkadaşlar var mı merak ettim?

Sorun goruntunun hep magenta rengine calması
sorun 2- fotografın pütür pütür olması

Tarih: 12 Ekim 2006, 15:28 - İp: 85.***.**2.97
fato80
fato80 (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

EVET AYNI SORUN BİZDE DE VAR HATTA BİZİM MAKİNAYA BAKIM YAPILDI AMA ESKİSİNDEN DAHA KÖTÜ OLDU BİZİMDE RESMİN Bİ TARAFI IŞIK GÖRMÜŞ FİLM GİBİ ÇIKIYOR

Tarih: 12 Ekim 2006, 16:03 - İp: 81.***.**0.57
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

evet fato80 bir duzen yok velhasıl.. Bu arada avatar fotografın Tomma isimli fotografcının fotografıydı sanırım. Sayende eski gunleri anımsadım..

Bana gore polaridin eski kagıtları daha iyi ve sorunsuz çalışıyordu. Acaba eski parlak kagıtlarından bulmak mumkunmu. Yoksa ben elimde bulunan iki poloraidi de kaldırıp yere calmak üzereyim.

Tarih: 12 Ekim 2006, 19:59 - İp: 88.***.**4.207
magenta_06
magenta_06 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

polaroid pp 46 bendede var magenta yoğunluklu resimler alıyorum Türkiye sorumlusu DAR filmi aradım sorunu belirttim onlarda fotoğrafçılardan gelen istek üzerine magentaya ağırlık verdik diyorlar birde kartta kontras fazlalığı var ekrandaki resmin aynısını alamıyorum ama bir konuda haklarını teslim edeyim servis olanakları Türkiye üzerinde iş yapıyor umarım bu soruna bir çare bulurlar yoksa pazarı fujiye kaptıracaklar ben bile dönmeyi düşünüyorum fujide kalite çok yüksek

Tarih: 13 Ekim 2006, 01:30 - İp: 85.***.**7.40
colonel66
colonel66 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar acele vesikalıklarımda Frontier makinamızı açmıyoruz.Polaroid pp46 ekransız modelde baskı yapıyoruz.

(Tabiri Caizse) Cıncık gibi resimler alıyoruz.

Ekran ayarlarınıza dikkat edin Birazda kendinizden bir şeyler katın.Makinaya fazla kağıt yüklemesi yapmayın en fazla 6-7 kağıt koyunuz.Daha iyi baskı sonucu elde edeceksiniz umuyoruz..Polaroid firması yıllardan beri bu işi hakkıyla yapıyor.Hiç bir sorun yaşamadık 1985(25 yıldır) yılından beri hiç bir sorumuz cevapsız kalmadı.Çok memnunuz.Yineden şikayetiniz varsa müşteri temsilcisini arayınız...

Saygılarla Foto Doğan Teşekkür eder...

Tarih: 19 Kasım 2006, 19:40 - İp: 88.***.**7.205
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

selam polaroid yeni emisyonlu kağıt ile birlikte pp46 ve pp46d modeli cihazlara yeni yazılım yaptı ve üye stüdyoların hepsine bir cd ile bu yazılımı gönderdi yada ben öyle biliyorum çünkü bana geldi ve cihaza yeni yazılım yüklesini yaptım problemsiz çalışıyor ancak bazen renkler farklılaşabiliyor. yani magenta yada kontras çıkıyor bunuda yetkililer cihazın ortam sıcaklığına bağlıyorlar.
Ancak eski kağıtlar daha iyi idi bence

Tarih: 22 Kasım 2006, 22:24 - İp: 88.***.**5.193
mustafa_68
mustafa_68 (üye)
Aksaray / Stüdyo Fotoğrafçısı

bırakın termali ve full dijital minilabı ucuz yollu bir noritsu veya fuji analoğ minilab alın üzerinede kaliteli bir keriyoır takdırın. Bana sorarsanız böyle ben hesapladım bir 15x21 in maliyeti 20 kuruş ve ömür boyu kullanırsınız Carrier alacaksanız size tavsiyem Bilenler Fotoğrafçılık Veya Zafer ticaret her 2 sinin de kalitesi çok iyi . DAHA UCUZ MALİYET VARSA BENİ BİLĞİLENDİRiN

Tarih: 28 Kasım 2006, 17:11 - İp: 81.***.**1.21
catapat
catapat (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

aynen bende katılyom duzen tutmuyo bi cıkıyo guzel bı cıkıyo nokta nokta lekeler lekelerın ortam sıcaklıgının dustunden ortaya cıkması dogru bende bozuk cıkınca makıneden sandım bakıma gondercektım ama duzelınce anladım o ara yanına birde ht730ps aldım 15x21 de acıl iş oldunda basabılıyom aynı termal baskı fiatı 870 ytl 15x21 kart malıyeti 1,350 cıvarında

Tarih: 4 Aralık 2006, 08:59 - İp: 88.***.**0.54
myc
myc (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba arkadaşlar anlattığınız sorunları bende yaşadım Darfilm de Şahin beyi aradım sorunu ilettim bana firmwfare adlı bir dosya yolladı makinaya yükledim sorun ortadan kalktı bilgilerinize.Saygı ve sevgiyle kalın.

Tarih: 16 Ocak 2007, 09:06 - İp: 88.***.**6.98
mucteba123
mucteba123 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

REZILLIGIN BIRI BIN PARA MINILABLA MUTLU GUNLERE...

Tarih: 27 Şubat 2007, 13:26 - İp: 88.***.**3.236
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

p46 dan bende çok çektim şimdi shinko yeni modelisp-310 sipariş verdim deneyelim bakalım sonucu sizlerle paylasıcağım.

Tarih: 28 Şubat 2007, 19:30 - İp: 85.***.**0.153