gurki
gurki (üye)
İstanbul / Meraklı

Photo Printer?

dijifest fuarında photo printerleri inceleme fırsatı buldum. fotoğrafçılarda yapılan baskıların daha kaliteli olduğunu dşünüyorudm ancak epson foto yazıcıların baskılarını görünce yanlış düşündüğümü anladım. Mükemmel fotoğraf baskılarına ulaşabiliyor ve kesinlikle bir foto yazıcı almam gerektiğini düşünüyorum ancak yazıcılar ucuz olsada sarf malzemeleri halen biraz pahalı. Sanırım önümüzdeki yıla kadar sarf malz. fiyatları daha da düşecektir. En azından öyle temenni ediyorum Foto yazıcılar içinde de sanırım epsonlar en iyisi. Bu konuda fikri olan arkadaşlar varmı?

Tarih: 14 Haziran 2004, 19:43 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Epson InkJet Printerler yüksek DPI lara kadar çıkıyor.. 5000 Kusur DPI da basma iddiası var...
Bir de önemli olan kağıt kalitesi.. Kodak ULTIMA diye bir kağıt , denemenizi tavsiye ederim...

Tarih: 15 Haziran 2004, 10:59 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Ben hala gerçek fotoğraf kağıdının daha iyi ve dayanıklı olduğunu savunuyorum.
İnkjetin dezavantajları :
1. Pahalı
2. Renkler kalıcı değil
3. Derinlik yok.
4. Fot. baskısında kullanılan makinelerin ince ayar kabiliyetleri çok daha üstün.

Basit bir test yapın: aynı fotoğrafı İnkjet ve fotoğraf kağıdına basın. İki fotoğrafında yarısını keserek cam önünde ışığa 3 hafta maruz bırakın. diğer yarılarını çekmeceye atın. 3-4 hafta sonra bu yarıları karşı karşıya getirirseniz inkjetin desavantajlarını çok net görebilirsiniz. İnkjet üreticileri hep kağıtlarının suya dayanıklı olduğunu söyler.- Bu önemli değilki... önemli olan ışığa karşı dayanıklılık.

Tarih: 16 Haziran 2004, 10:58 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Tabiki normal fotograf kağıdını geçemedi inkjetler ve kağıtları...
Bu doğru...

Tarih: 16 Haziran 2004, 11:05 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

Termal transfer ile çalışan foto yazıcıların baskıları daha dayanıklı. Biraz pahalıdır ama...

Digital Imaging

Tarih: 17 Haziran 2004, 18:17 - İp: yok
FERİT_32
FERİT_32 (üye)
Mardin / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaş lar ben canon ip 5000 kullanıyorum kalitesi de iyi ama kartlarını pek beğen miyorum şimdilik mitsubişi ve fujihunt karlarını kullanıyorum fuji biraz daha iyi ama ben daha kaliteli kart arıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar
cvp yazarsa sevinirim.tşk ler.

Tarih: 3 Temmuz 2007, 23:06 - İp: 81.***.**9.114
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ferit_32 arkadaşım.. bu konuya cevap yazılalı enson 3 sene olmuş.. yeni bir konu açıp orada sorarsan, daha iyi yanıt alabilirsin..

Tarih: 4 Temmuz 2007, 14:31 - İp: 85.***.**0.30
holydiver
holydiver (üye)
İstanbul / Amatör

HP ALMA DA ARKADAŞIM...AMAN DİYEYİM.EPSON GENE DAHA İYİDİR AMA LABORATUVAR BASKI DAHA İYİ.ŞÜPHE YOK.
HA ZEVK İÇİN EVDE BULUNSUN DERSEN EPSON DERİM.

Tarih: 26 Temmuz 2007, 16:57 - İp: 88.***.**7.97
beyatli
beyatli (üye)
İstanbul / Firma

merhaba

www.minilabmarket.com

ziyret edin,Teknoloji Takip edin

saygılar

Tarih: 26 Ağustos 2007, 22:16 - İp: 88.***.**3.41
fotofinal
fotofinal (üye)
İstanbul / Firma