smile_foto
smile_foto (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Minilab Merdane Temizliği

Merhaba sayın minilab kullanıcıları. Sorum şöyle ki merdanelerde bir yapışkanlık oluyo ve bazen sadece 10x15 kart sarıyo. Çıkarıp yıkadığımızda bir kaç gün sorun yok gibi kağıdı sarma gibi şeyler olmuyo. Sonra tekrar nüksediyo. Merdane temizliğini sizler nasıl yapıyorsunuz ve bu temizleme işlemini yaparken herhangi bir kimyasal kullanıyor musunuz?

Tarih: 6 Eylül 2012, 01:18 - İp: 78.***.**2.53
fman
fman (üye)
İzmir / Firma

Merhaba Hydra adındaki ürünü kullanırsanız developer ve bleach ana rack ve crossover racck lardaki bütün kalıntıları alır merdanelerinizi hatta çiziğe sebep olan kalıntılarıda yok edersiniz

Tarih: 11 Eylül 2012, 01:12 - İp: 46.***.**9.176
smile_foto
smile_foto (üye)

Sayın "fman" söylediğiniz ürünü duydum ancak çokta araştırdım şu anda Ankara'da nerdeyse bütün malzemecilere sordum ancak bulamadık. Baya zor durumdayım bu konuda o ürüne nasıl ulaşabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum, şimdiden ilginize teşekkür ederim..

Tarih: 11 Eylül 2012, 01:37 - İp: 78.***.**2.53
p!
p! (üye)
Ankara / Meraklı

"Tutunajans" teşekkür ederim aradım şimdi ama onlarda da yokmuş ve bir ay sonra geleceğini söylediler

Tarih: 13 Eylül 2012, 17:18 - İp: 88.***.**0.146
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

HDYRA içerik olarak hidroklorik asit fosforik asit ve deterjandan oluşmuş genel temizleyicidir ankarada bulamamanız enterasan kimlere baktınız bilmiyorum,(hdyra blech artıgını tamamen temizlemez)
hdyra bulamaziseniz fosforik asit 1.banyo için %80 civarında sulandırarak çok güzel temizlik yapmakta,
Eger sorununuz 1. banyodan kaynaklı ziftlenme ise eritme sırasında ilacı hazırlarken yeterli özeni göstermiyorsunuz yada banyo seviyeniz olması gerekenden aşagıda kalıp merdaneler üstünde ilacın okside olmasından kaynaklı.

Tarih: 4 Ekim 2012, 15:17 - İp: 88.***.**7.139
tutam
tutam (üye)
Balıkesir / Amatör

Sorun 1 .banyoda ise tuz ruhu nu sulandırarak kullan 2.banyo ve su haznesinde ise sıksık yıka sarma lastiklerinde ömrü bitti ise yapar

Tarih: 9 Ekim 2012, 15:44 - İp: 78.***.**8.147
kka023
kka023 (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

kullandığınız sudan olabilir hatta kokuda yapar

Tarih: 3 Kasım 2012, 22:40 - İp: 88.***.**6.182
smile_foto
smile_foto (üye)

Bir süredir foruma bakamadım o yüzden cevap veremedim soruma cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim sorunu şimdilik çözdük gibi. Saolun..

Tarih: 23 Kasım 2012, 00:22 - İp: 85.***.**1.216
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

acaba sorunu nasıl çözdünüz onu da anlatırsanız
şimdiden teşekürler

Tarih: 23 Kasım 2012, 09:13 - İp: 88.***.**1.34
smile_foto
smile_foto (üye)

sorun tamamen temizlikle ilgili gibi, bu sıralar hiç bir sıkıntı yok dönem dönem olması sudan olması ihtimalini artırıyor.

Tarih: 6 Şubat 2013, 23:28 - İp: 78.***.**3.198
  • 1