acebi
acebi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Yardımcı Olurmusunuz

sizlerden bilgi almak istiyorum ben digital bir stüdyo açmak iztiyorum yer kendime ait ve büyükçe bir yer çevremde bu işle uğraşan bir yerde yok en yakın yer 1km uzaklıkda diyorum ki açmışken tam teşekkürlü bir yer açıyım diyorum ve aklımda noritsu 3200 var ve diğer ekipmanlarıda 1.sınıf almak istiyorum konu şu acaba bu işyerini açsam iş yaparmı yoksa başta bu makineyi almayıpta minilapsızmı işe başlasam bu işi fotoğrafcı arkadaşımla birlikte açmak istiyorum ve bilgisi çok bu konuda ,yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 30 Ocak 2008, 00:00 - İp: 88.***.**0.111
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kimsenin arkadaşına, kiminle arkadaşlık ettiğine karışmak istemsemde.. "Kelin merhemi olsa kendi başına sürer" Atasözünü hatırlatmadan edemiyorum..

Size yönelik bir yorum yazmamı isterseniz.. Çıraklık ve kalfalık yapmaksızın, ustalık yapmaya girişmeniz doğru olmaz..

Üslubum sert olabilir.. Doğrular, tatlı olacak diyebir şey yok.. Hepimiz, bazı acı gerçeklerle yaşıyoruz..

Tarih: 30 Ocak 2008, 10:12 - İp: 85.***.**3.86
ressam-_-
ressam-_- (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

slm arkadaşım bu dşncen çok gzel ama risk faktörü braz daha kuvvetli.ama csaretini de kutluyorum..umarın istediğn gb bi yer açarsın

Tarih: 30 Ocak 2008, 10:29 - İp: 213.***.**9.202
resimtamir
resimtamir (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm iyi yapmışsınız fotoğrafçı açın.

ama sanırım ortak açacaksınız ben fotoğrafçıyım ama meslek baskı sistemlerine doğru gitmekte.

kastım ise yeni çıkan tişört yapboz tabak kupa şapka eğer bunlara baskı yapan bir yer açarsan kamera ve gelin damat fotoğrafı çekersen yazın istanbulda kendini kurtarırsın bütçe olarak da fazla bişey ayırmana gerek yok.

Tarih: 30 Ocak 2008, 18:15 - İp: 88.***.**7.32
acebi
acebi (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar yorumlarınız için teşşükler mete007 çıraklığı arkadaşımın yanında yapıcam herşey bana ait olacak umarım olur riske giricem bu bi gerçek umarım başarırım . acaba noritsu 3200 bu iş için uygun olurmu arkadaşlar sizler daha iyi bilirsiniz yada önerebileceğiniz başka bir model varmı şimdiden çok teşekkür ederim bilgilerinize....

Tarih: 30 Ocak 2008, 19:01 - İp: 81.***.**3.159
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Benzer girişimlere, şahit olmuştum.. Mülkiyeti kendisinin olduğu halde 2 sene dahi sürdürmeden başka işkoluna yönelen oldu...

50 bin Euro'yu aşan miktarda yatırımdan bahsediyorsunuz.. Fakat çıraklık aşamasındasınız..

http://www.berkel.com.tr/updr-150.htm

Böyle bir çihazla başlayın, sektör değiştirirken kaybınız fazla olmaz.. Stüdyo baskılarını, iyi bir laboratuvarla anlaşarak yaptırabilirsiniz..

http://www.arifotograf.com/

veya

http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=19251

sayfasında arkadaşın bahsettiği Deniz Kurtça Fotoğrafçılık, size yardımcı olabilir..

Ancak tekrar uyarıyorum.. Heryerde olduğu gibi, bizim meslekten olanlar içindede, bazı girişimcileri sömürmeye çalışan, çok bilmiş palavracılar var..

Size yöneltilmiş vaadleri tekrar değerlendirin, "kelin merhemi" ifadesini iyi hatırlayın..

Tarih: 31 Ocak 2008, 17:20 - İp: 85.***.**4.39
  • 1