yakacass
yakacass (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Konika R2 Ve Frontier 350

Mrb arkadaşlar çok acil ve benim için çok önemli bir konuda yardımımıza ihtiyacım var fujifilm frontier 350 mi yoksa Konika R2 mi bu iki minilab arasında takıldım kullanan arkadaşlar lütfen bilgilerini paylaşsınlar.

Tarih: 12 Kasım 2010, 00:36 - İp: 88.***.**4.199
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Olayi hic bilmiyorum ama sadece Japonyada yasiyorum ve ciktilarimin hepside Frontier serisinden oluyor.Yani ben resmi cekiyorum,filmi gidiyorum burda Tokyodaki en hizli labaratuvara veriyorum ve kullandiklari makinalar hep frontier serisi.570 sanirim...700 lulerde vardi bazi ciktilarda sanirim.Cikan sonuclari post bile edebilirim ama soru maliyetle ilgili ise Turkiyenin sartlarini inan bilmiyorum.Amac en saglam firma ise sanirim Fuji 1 numaradir Dunyada.Oyle degilse bile Japonyada 1 numara benim gordugum.Umarim konuyu yanlis anlamamisimdir makine turu ile ilgili olarak...

 

Tarih: 13 Kasım 2010, 16:18 - İp: 221.***.**6.23
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa FotoğrafçısıOzan bey, selamlar.. kesinlikle yanlış anlamadınız, hatta tam değinilmesi gereken noktaya dikkat çektiniz..

Evet fuji, konusunda 1 numara.. 350 ve 570 gibi makineleri kendi üretiyordu.. 700 serisini ise noritsu'ya ürettirerek kendi markasını vurdu.. yaklaşık 20 yıl önceki duruma dönülerek, noritsunun önemli markaların fason üreticisi olduğu durum tekrar oluştu..

frontier 350 lerin 10 yaş civarında olduğunu göz önünde bulundurmalı.. konica'nın ise artık bu piyasada var olmayan bir marka olduğu.... eski konica ithalatçılarının, bütün dünyada "E-Print" markası altındaki noritsu üretimi makinelerin pazarlanması ile yoluna devam etmeye çalıştığı hatırlanmalı...

İkinci el minilab, eskiden önermezdim... Ancak sektörün bugünkü durumuna bakınca; daha makul bir yol yok... Hayırlı işler, hayırlı alışverişler diliyorum...


 

Tarih: 13 Kasım 2010, 21:41 - İp: 94.***.**3.41
foto.can
foto.can (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Uyarı

 1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
 2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
 3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
 4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
 5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
 6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
 7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
 8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
 9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
 10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
 11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
 12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

 

Tarih: 21 Şubat 2012, 17:15 - İp: 78.***.**9.240
 • 1