badfat
badfat (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Kis System 89 Hakkında Yardım!!!

herkese iyi sohbetler arkadaslar!
benım soyle bır sıkıntım var Kis system 89! 20 30 a kadar baskı yapabılen bır mınılabım var
yanlız lazer mınılablardakı vesıkalık netıcelerıyle benımkı arasında daglar kadar fark var ve bu yuzden baskı yaptıran fotografcılarımı kaybetmeye basladım!!! vesıkalıkların suratları benım baskılarımda patlıyor eger bı yardımınız olursa sevınırım...
ankara ERHAN COLOE

Tarih: 29 Haziran 2006, 21:47 - İp: 81.***.**9.190
omersari
omersari (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

servisiyle görüştünmü arkadaş

Tarih: 30 Haziran 2006, 07:32 - İp: 85.***.**0.246
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Makinenin dolayısıyla baskı kafası vs.. bütün parçaların yeni olduğunu varsayarak cevaplarsam:

Developer bozulmuş olabilir.. Kiss ve gretag gibi makinelerin, bir dezavantajı ecza ömrünü uzatacak sirkülasyon ve banyo tankı tasarımından mahrum üretilmeleri..

1. banyo (developer) değiştirildiği ve setup yapıldığı halde sorununuz sürerse servis ihtiyacınız vardır..

Selamlar.. hayırlı işler dilerim...

Tarih: 30 Haziran 2006, 20:07 - İp: 85.***.**3.215
f kardelen
f kardelen (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

daha onceden vs lerınde bırsorun yoksa suanda asırı bır patlama var ıse yanı suratlara %30 gıbı bır contrast var gıbıyse bu olay makınanın programında bır sorun olabılır . Daha once noritsu minilabtada bu sorunu gormustum fakat makına kapatılıp acılınca duzelıyordu

Tarih: 17 Temmuz 2006, 10:40 - İp: 85.***.**7.187
badfat
badfat (üye)

walla kapatıp acınca duzelecek bı olay degıl cunku her aksam kapatıorum makınamı...norıtsu da bende gordum aynı olayı ama onun yazılımınn ıcınde bı contrast ayarı var onu kısıp renklerle oynadıgın zaman duzelebılıo hatta arkadasımın makınasını ben hallettmıstım ama benım makınamın yazılımında aynı seyı yakalayamıorum... bıraz daha duzeltmıs durumdayım su anda ama yıne de tesekkur ederım ...

Tarih: 18 Temmuz 2006, 22:36 - İp: 81.***.**5.55
f kardelen
f kardelen (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

yanlız bu olayın contrast olayı olacagını zannetmıyorum benım noritsuda gordugum yetersız renk olayıdı buda ya kullanıcı yada program hatası. mesela makına 32 bit renk baskı yapacakken 8 bit baskı yapıyor ve 8 bit renk yelpazesinde ten rengine yakın renk basıyor ve bu renk tam renk degılde patlak bır ton geliyor benim tahminim bu. Bence bu konuyu makinayı aldığın yerle konuşun teknik servis cözecektir.
Aslında renk olayındanmıdır dıye cozmenın bır yolu var fotografı photoshopta siyah beyaza cevirip basın surattakı aynı patlama devam edıyormu tahminim patlama olmaması gerekir.

#f kardelen' tarafyndan 19.07.2006 09:32:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Temmuz 2006, 09:27 - İp: 85.***.**7.167
badfat
badfat (üye)

walla kardelen ısın acıkcası ben bu makınanın servısınden ınanılmaz sıkayetcıyım!!ınanılmaz yetersız bı servısı var ben 6550 msc 3 falan kullanmıs bı adam olarak servıs elemanı olarak gonderdıgı adama yardımcı oluorum o da ıstanbulla telefonla goruserek benım sorunlarımı cozebılıo o yuzden hıc ama hıc guvenmıorum servıse! en basıtınden makınanın scanerrının lambayı besleyen power subway cıkısında bı problem yasadımm scannerımı kullanamadım 4 gun ve servıs geldı tamamen power subway ı soktu ve bana 2800 ytl masraf cıkarttı yenı power subway taktı! servıs fotografcının yanında olmazsa bız bu meslegı nası yurutucez allah yardımcımız olsun... ılgılendıgın ıcın tesekkur ederım...

Tarih: 24 Temmuz 2006, 21:20 - İp: 81.***.**5.55
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

sana basit bir tavsiyem varkismakinalerda çok sayıda ayna var bu arnaları dikkatlice temizlemeni tavsiye ederim temizlik yaptından sonra kalibarasyon yap
nene olmuyorsa kalibrasyonu yaptığın kurutama çıkışındaki denstometreyi temizle aman dikkatli ol dentometreyi çizme.

inşallah sorun çözülür.
banyolarla ilgili arkadaşları gerekli bilgilendirmeyi yaptılar.

Tarih: 25 Temmuz 2006, 00:01 - İp: 81.***.**6.136
  • 1