terzi
terzi (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kart Banyo Bleach-fix Problemi

Arkadaşlar Merhaba Bende Goltek 2640 Dijital Baskı Makinası var Bu Makineyi 2007 Yılında sıfır aldım son Bir Yıldır Bir problem Yaşıyorum kullandığım Bleach Bonyo Ayda Bir Deyişdirmek Zorunda Kalıyorum Banyo okside oluyor Yani Banyonon içine toz dökülmüş gibi beyaz Küçük Toz gibi Tanecikler Oluşuyor Fuji Banyo Kullandım Kodak Banyo Kullandım şimdi İse Laky Banyo kullanıyorum Bütün Bonyolarda aynı Problemi Yaşıyorum. Banyo içi Isısı 38.5 Derece Olarak Ölçüyorum. Banyo Sirkilasyon Yapıyor Yeterli Miktarda Takviyede Çekiyor ama Bir Türlü bu Problemi çözemedim.banyonun Kimyasal Filitresi Üzerinde Bu Toz Tabakası Kaplıyor ve Filitreye Elimi sürdüğümde Fondöten Gibi veya Gres Yağı Gibi elime bulaşıyor.Bu Arada 1.Banyodan 2. Banyoya Bir sızıntıda Yok . Bu Konu Hakkında Bilgi Sahibi Olan arkadaşların Görüşlerini Bekliyorum. FOTO İSTANBUL/AMASYA tel;0.358.2182619 MSN : [email protected] Şimdiden Teşekkürler Hayırlı İşler....

Tarih: 5 Eylül 2010, 17:30 - İp: 78.***.**3.119
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

muhtemelen takviyeyi az alıyordur ve sirkülasyon da düşüklük olabilir. bunlar kontrol edildiyse banyo hazırlarken bir yanlış ölçü olabilirmi?

Tarih: 6 Eylül 2010, 20:32 - İp: 85.***.**1.239
terzi
terzi (üye)

ilginize teşekkür Ederim. Bunlar benimde aklıma geldi Takviyeyi yükselttim silkilasyonda Bayağı iyi Yapıyor Ayrıca Banyo Sıcaklığıda 38.5C yani normal işin içinden Bir Türlü çıkamadım...ş.

Tarih: 26 Eylül 2010, 14:23 - İp: 95.***.**6.89
tit
tit (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhabalar,

Bence olay tamamen kullandığın banyo ile ilgili.Kodak veya Fuji banyo olsun hepsinin metrekareye göre çekicekleri cc oranları vardır.
Misal senin aldığın banyo MP 60 tır , yani metrekareye 60 cc çeker.Ama makinanın takviye oranı 85 ise ilaç çok fazla gelir ve zamanla bozar.Aldığın ilaç ve makinenin çekeceği oranı kontrol et.

Tarih: 29 Eylül 2010, 12:31 - İp: 88.***.**0.214
terzi
terzi (üye)

Kullandığım Banyonun Metrekareye Olan Takviye Mirtarını Yakında Gelen servis elemanı Ayarladı Ayrıca kart 2 BAnyo TAkviyesi Fazla Çekerse banyo Bozulup Bozulmayacağını Bilemiyorum Bana Fazla Banyo Çekerse Bozulmaz Gibi Geliyor Sizin Tavsiyenizi Deneyeceğim.... Teşekkürler

Tarih: 29 Eylül 2010, 14:45 - İp: 88.***.**8.139
tit
tit (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben banyo fazla çekiyordur ondan bozulur demedim,fazlada - azda çekebilir kontrol edip düzeltilirse sorunda düzelecektir.
Artı olarak kullandığın suda kireçlenme yapabilir.
Rising haplar var,kullandığın suya onlardan eritebilirsin

Tarih: 29 Eylül 2010, 18:32 - İp: 85.***.**8.204
  • 1