azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

Hem Ucuz Hemde Pratik Mi?

merhaba
Dijital foto baskı maliyeti evdede dışarıya göre nerdeyse aynı dışarda fiyatlar belli olmuyo gerçi ama bugün 40 kuruşa da basan yer var 1 ytl yede basan yer var.Peki canon un hiç sorunsuz mürekkeple uğraşmadan hatta çok kaliteli ve hızlı direk baskı veren CP foto yazıcılarna ne demeli bir fotonun maliyeti 50 kuruşa geliyor 10x15 termal baskı ve 40 saniyede ayrıca çok kaliteli bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum dışardamı evdemi sonuçta ikiside nerdeyse aynı fiyat ve yazıcının fiyatıda çok uygun.
teşekürler

Tarih: 5 Haziran 2006, 18:47 - İp: 88.***.**0.8
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=9277

sayfasında belirttiğim gibi... Profesyonel sistemlerde yapılacak baskılar daha kalite ve istikrar taşır....

termal veya inkjetlerle baskıların daha iyi olduğunu söyleyen arkadaşlar çıkacaktır.. iyi bir laboratuar hizmetine şahit olmadıkları içindir diyebilirim..

Tarih: 6 Haziran 2006, 09:27 - İp: 85.***.**7.226
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Minilabın bastığını hiçbiri basamaz die bir düşünceyi ben taktir etmediğim gibi hiç bir stüdyoda CP 510 tarzı bir termal yazıcı ile fotograf labaratuarı hizmeti verilemez.
Ancak fotografçılık her geçen gün kan kabetmekle birlikte amatör baskı anlamında Cp510 gibi bir makina 300dpi baskı yapıyor.Saklama koşullarında 100 yıl dayanıklı. ayrıca nemden sudan etkilenmeyen bir kaliteye sahip.
Bence öyle bir gün gelecek ki Amatör baskı için labaratuarlara gidilmeyecek,bence bugünden bu printirin satışını yapmak çok avantajlı,amatör baskının yapılmadığı döneme geldiğimizde fotografçı bunun kağıdını satar ve gene ekmeğini taştan çıkarır.
Termal cihazlar yayıldıkça baskı maliyeti azalıyor.
Ve bu gün bahsettiğimiz cihaz CP 510 kullandığı kağıt kalitesin de Fuji minilabta aynı kağıt kalitesinde baskı yapıldığında onun maliyetide 45-50 kuruşa satıldığı taktirde kurtaracaktır.
bu gün 30 kuruşa hatta 20 kuruşa baskı var ama Kağıt kalitesi asla Cp 510 yazıcının kullandığı kalitede değil.
Bluetooth ile baskı yapabiliyor.pcye bağlanıyor.ve dijital makinalardan baskı alıyor.
Fiyatta gerçekten etkileyici.75€

Tarih: 20 Temmuz 2006, 19:59 - İp: 85.***.**3.100
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

selam furkan

Soyledıgın gıbı baskı malıyetı gun gectıkce dusuyor.Ama
artık 13x18 veya daha buyuk termal baskı veren makınelerınde
yayılması geekıyor sanrım 13x18 olsa cok guzel olurdu beaa

Tarih: 21 Temmuz 2006, 13:37 - İp: 85.***.**5.221
e0s
e0s (üye)

dostum 13*18 var kodak çıkardı,sony de zaten vardı ama fiyatlar ev kullanıcısı için değil düğün fotografçıları için.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 14:14 - İp: 85.***.**3.100
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

ıste bedne dıyorum kı keske ev kullanıcısına
yonelık cıkarılsa fıyatıda o kadar pahalı olmasa
ne guzelolur degılmı dostum

Tarih: 21 Temmuz 2006, 14:41 - İp: 85.***.**5.221
e0s
e0s (üye)

Onu boşver de kanka fotografım nasıl olmuş.
ben yaptımda.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 15:36 - İp: 85.***.**3.100
mete007
mete007 (üye)

Selam...

Önceki cevabımda verdiğim linki kontrol ettinizmi...

Cmy baskı yapan cihaz RGb baskı yapanla eş tutulmamalı tabii..

Furkan, sektörden birisin..

100.000 € luk cihazlar, şu anda 10 sene önce olduğu gibi amatö baskı ile ödenmiyor, biliyorsundur..

Amatörlere önereceğim şey.. Termal cihazdan önce kendilerine yakın bir laboratuar araştırmaları... Hani önceki cevabımda verdiğim linkten anlattığım; RGB Cmyk kıyaslaması sebebiyle...

Tarih: 21 Temmuz 2006, 15:54 - İp: 85.***.**8.35
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

mete aslında anlatmak ıstedıgımız amator kullanıcılar
cektıklerı fotoları hem cok kolay hemde gercekten cok
ıyı bır kalıtede kendılerı basabılıyorlar emın ol gercekten
cok ıyı sonuclar verıyo termal baskı cıhazları tabıı
makınelerıde ıyı olunca mesela canon gıbı

furkann o fotoyu magazın dergısınden buldun sanırım
yoksa ınternet sıtesındenmı?

Sana cok yakısmıss doorusu

baya bı acmıs senıı

Tarih: 21 Temmuz 2006, 16:49 - İp: 85.***.**5.221
mete007
mete007 (üye)

Tekrar selam.. baskı makineleri.... bitme o konular...

Herneyse.... Eos' a Eos yakışır aslında... Eos 1'i zamanında ben kaptıydım, uzun zamandır bırakmıyorum...

Lensle dolu fotoğraf güzel ... Ama Furkan arkadaşımıza daha iyisi lazım... Şöyle daha güzel bir EOS...

Tarih: 21 Temmuz 2006, 17:51 - İp: 85.***.**7.208
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

mete sendekı eos unda masallahı var yanıı gayet ıyı gorunuyo
bu arada kocaelıde nerdesın bılmıyorum ama bende karamusellı sayılırım az cok nerdeyse her ay gıderım ev var orda bızım

Tarih: 21 Temmuz 2006, 18:38 - İp: 85.***.**5.221