astroshero
astroshero (üye)
Samsun / Amatör

Film Tarayıcı?

Merhaba!
Ben bir film tarayıcı almak istiyorum ama ürünler konusunda bilgim yok. Bütçem bayağı kısıtlı sayılır. Epson un bazı modellerinin 130YTL civarında oldugunu gördüm ama bu aletler nasıldır bilmiyorum. Kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlardan bu konuda tavsiye bekliyorum. Kalite/fiyat oranı benim için önemli.

Tarih: 2 Mart 2006, 03:59 - İp: yok
demir.ugun
demir.ugun (üye)
İstanbul / Amatör

3490 kullanıyorum, çok memnunum. Sadece 35mm tarayabilirsiniz. Daha büyük formatlar için değişik modelleri mevcut, ancak daha pahalılar.
Birde yanılmıyorsam 3590 diye bir modeli var. Filmi kesmeden (36 lık şerit halinde) tarıyor galiba. Ama son bilgiden emin değilim.
Selam
Demir

Tarih: 2 Mart 2006, 20:51 - İp: 85.***.**2.160
astroshero
astroshero (üye)
Samsun / Amatör

Teşekkürler verdiğin bilgiler için Demir.
Kullandıgın cihaz hakkında biraz daha bilgi verebilir misin? yani 3490da 36lık şerit halinde değil de kareleri kesip tek tek mi tarayabiliyoruz?

Tarih: 3 Mart 2006, 00:54 - İp: 85.***.**4.101
baylanoz
baylanoz (üye)
Muğla / Meraklı

merhaba
bende epson 3590 perfection var vede 3-4 aydır sorunsuz olarak kullanıyorum sanırım 3490 almamamın sebebi fiyat farkının az olması vede dahili film tarama loaderi var makinenin üstünde. yüksek çözünürlüklerde kullanılabiliyor vede kullanımı basit home ve pro. modları mevcut istediğin ayarları kendisi yapıyor yada tek tek her ayarı sen değiştirebiliyorsun ayrıca dia vede altı adete kadar yani şeritleri kesmeden negatif ve pozitif film taraması yapabilirsin tabiki makina sadece film taramak işine yaramıyor aynı zamanda scanner ve direct pdf gibi özellikleride mevcut sanırım 200ytl civarı belki çok az fazlasına almıştım. Pozitif film taramalarında hem hızlı hemde gayet güzel sonuçlar aldım. Çizik önleme gibi (pozitifte süper sonuçlar veriyor) eski fotoları canlı renklere dönüştürme gibi özellikleride mevcut. Tavsiye edebilirim..

Tarih: 7 Mart 2006, 21:36 - İp: 213.***.**5.110
  • 1