acemi usta
acemi usta (üye)
Zonguldak / Meraklı

Epson Yazıcı İçin Yardım

Değerli arkadşlar.Epson Stylus Photo Rx 600 çok fonksiyonlu bir yazıcı aldım.Yazıcı çözünürlüğü 5760x1440 dpi, trayıcı çözünürlüğü 2400x4800 dpi renk derinliği 48 bit.anlatıldığına göre çok kaliteli fotoğraklar basmam gerekir.Ancak bir türlü ayarlarını yapamadım.Fotoğraflar göründüğü gibi çıkmıyor.Ya çok karanlık yada çok düşük çözünürlükte çıkıyor.Var mı buayarları bilen birileri...Valla nerdeyse kartuşlarım bitti deneme baskıları yaparken.Kaliteli kağıtta kullanıyorum.Bilenler varsa bu yazıcının ayarlarını lütfen beni bilgilendirsinler.saygılar.

Tarih: 21 Şubat 2005, 15:30 - İp: yok
clubman
clubman (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Yazıcılardan
ıyı kalıte beklemen hata zaten ama ufak bır kalıte ayarı olması lazım ...

Tarih: 21 Şubat 2005, 15:44 - İp: yok
enron
enron (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostum rx 600'ü bilmiyorum ama Epson Stylus Photo R300 var bende fotoğraf basıyorum kalite en yüksek ayarda ama çıktıya dikkatlice bakınca çizgiler belli oluyo.sanırım bu yazıcıların sorunu yazılımlarında internetten güncellemeye çalış ve ayrıca kağıt seçimi çok önemli bütçen varsa konica'nın mat kağıdını dene...
diğer bi önerim imkanın varsa makineyi photo895 ile değiştir eski bir model ama çok harika sonuçlar aldım ondan daha sonra kafası arıza yaptı servis 300 civarında bi fiyat söyledi bana... zaten yenisi 350 falandı ama sıfırını bulamadım makinanın elimde patladı bende r300 aldım ama kalite ii değil.fırsatın olursa 895'i şiddetle öneririm..ama dediğim gibi sen yazılımı güncellemeye çalış...

Tarih: 5 Mart 2005, 20:00 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

Resmi yazdırmaya gönderdiğin zaman yazıcının özelliklerine girip çözünürlüğü yükseltmen gerekiyor.Şuan tam olarak nerden girildiği aklımda değil

Tarih: 6 Mart 2005, 20:43 - İp: yok
resimtamir
resimtamir (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

epson yazıcılarda yazıcının içinde kafa tankı vardır üstten kartuşla beslenir bunlar ve zamanla aşınırlar ama aşınma süresi uzundur.

çizgili çıkmasının sebebi makinayı ilk aldığınızda bu bütün epsonlar için geçerli kafa temizleme yapın seçeneklerden.

boyayı hazne alamadığı zaman çizgili çıkarır.
renk ayarının yapılması gereklidir onuda menüden yapmanız lazım.

Tarih: 14 Şubat 2008, 10:56 - İp: 88.***.**4.200
  • 1