schweiz03
schweiz03 (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Epson D 120 Sublime Baski Ayari

slm iyi gunler ben sublime baski yabiyorum ama baskidan hic memnun degilim epson d 120 printirim var ama ayarlarini bir turlu yabamadim bana yardimci olcak yada biligisi olan varsa yardim ederse sevinirim epsonun ayarlarindan anlayan bir arkadas varsa simdiden tsk ederim iyi gunler

Tarih: 26 Mart 2010, 09:08 - İp: 84.***.**5.166
transferbaski
transferbaski (üye)
Konya / Firma

Bunun yazıcınızla bir ayarı söz konusu değil. Size iki tavsiyem olacak öncelikle photoshop yerine corel den çıktı almayı deneyiniz. Görüntü farklılıkları olacaktır. Ancak yinede söz konusu baskı kalitesinin düşük olması mürekkeplerinizle alakalı bir durumdur.

Detaylı bilgi için görüşebiliriz. İyi çalışmalar dilerim.

Tarih: 3 Nisan 2010, 11:07 - İp: 85.***.**7.210
transfermatik
transfermatik (üye)
Edirne / Firma

Süblimasyon baskı sistemlerinde önemli olan bir bütündür. Siz sadece yazıcıya veya kağıda mürekkebe bu işin kalitesini bağlayamazsınız.

Süblimasyon baskı ürünlerine kaliteli baskılar almak için resim kalitesinin de yüksek olması gerekir.

Bunun yanında baskı yapılacak makinelerin de aynı kalite de olması gerekli.

Ve baskı yapılacak ürünlerinde kaliteli olması lazım gelmektedir.

Kupa baskı makinası nı örnek alırsak ısı kontrolü ve zamanı düzgün olmalı alınan makina 1. sınıf olmalıdır.

Aynı örneği tişört baskı makinesi içinde verebiliriz.

bu tarz bize sormak istediğiniz bişeyler olursa bana buradan mesaj yoluyla pm atabilirsiniz.

#transfermatik' tarafından 17.07.2018 18:08:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 14:15 - İp: 85.***.**8.126
transferbaski
transferbaski (üye)
Konya / Firma

Baskı kalitesini belirleyen tek şey sublimasyon mürekkeplerinizdir. Kimse ürünüm ikinci kalite demez....Sublimasyon kağıt seçeneceğinde eğer ki matte seçeneği yaparsan baskılarının karşı tarafa geçme oranı %60 ları bile bulmaz...Tam renk kalitesi almazsın. En iyi sonuç için ICC renk profil programını temin etmelisiniz...

Tarih: 31 Mayıs 2010, 16:38 - İp: 88.***.**3.207
transfermatik
transfermatik (üye)
Edirne / Firma

#transfermatik' tarafından 05.06.2010 23:32:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 23:16 - İp: 188.***.**6.132
transferbaski
transferbaski (üye)
Konya / Firma

Senin gibi ayarlar vs ler demiyorum...Sen hangi kağıdın hangi seçeneklerle baskı yapılacağını bile bilmiyorsun....Forum sitesinden atıldım evet çünkü senin gibi iş bilmeyenlere işini öğrettim diye...Sen ahkam kesmeyi bırak üstadım...Birilerini kandırmak yerine

Tarih: 1 Haziran 2010, 13:04 - İp: 88.***.**3.207
transfermatik
transfermatik (üye)
Edirne / Firma

#transfermatik' tarafından 05.06.2010 23:33:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2010, 17:55 - İp: 188.***.**1.103
transferbaski
transferbaski (üye)
Konya / Firma

ARKADAŞLAR PHOTOSHOP CS5 YADA CS4 YADA 8 DEMİ ÇALIŞIYOSUNUZ...GÖRÜNTÜLERİ NE ŞEKİLDE YAZDIRIYORSUNUZ HANGİ GRAFİK PROGRAMINI KULLANIYORSUNUZ BUNLARA GÖRE AYAR VERİRSİNİZ...TUTUPTA CMYK MÜREKKEBİ KULLANANLARA RGB DEN BAHSETMEKSE BİLGİ VERMEK BU İŞTE YANLIŞLIK VAR...

TRANSFERMATİK
CMYK NEDİR BİLİYOR MUSUN?

C YAN
M AGENTA
Y ELLOW
K (BLACK)

RGB AYARLARINI BU MÜREKKEPLERDE KULLANIN DEMEKSE BİLDİĞİN ŞAŞARIM...SU BAZLI SUBLİMASYON MÜREKKEPLERE PİGMENTSE BİLDİĞİN ŞAŞARIM...PİGMENT OLAN MÜREKKEPLERDE VAR PİYASADA BİLİYORUM...ANCAK KALİTESİ NEDİR BİLİYORMUSUN?

BANA BİLDİKLERİNİ YAZ BEN SANA BİLMEDİKLERİNİ TAMAMLARIM...

saygılarımla
MEHMET TÜLEK

Tarih: 1 Haziran 2010, 19:06 - İp: 88.***.**3.207
transfermatik
transfermatik (üye)
Edirne / Firma

photoshop 5.0 da bile çalışılırsa olur nedenmi adobe nin renk ayarı standarttır ve adb 1998 rgb geçer

epson yazıcılardada bu ayarları

BAŞLAT denetim masası yazıcı ve faxlar veya diğer donanımlara tıklayınız

orda epson yazıcının üzerine gelip sağ tıklayıp özelliklere gelin
sol altta yazdırma tercihleri var tıklayıp en iyi fotoğraf ayarına tıklayın

gelişmişe gelin sol tarafta kağıdı seçin burda önemli olan dpi lı kağıt kullanmanız aldığınız transfer kağıdının kutusunda 5760 dpi çözünürlük olmasına dikkat edin yoksa düz kağıdı seçin dpi 5760 yazıyorsa epson mat kağıdı seçin

sağ üstte renk denetimini seçin ve adobe rgb yi seçin epson vivid olmayacak onuda seçitikten sonra ayarları kaydete tıklayın bu kadar basit

burada bulabilirsiniz önemli olan epson yazıcılarda kağıt seçimidir nozzle kafa ona göre mürekkebi püskürtür kaliteli dpi yı yüksek kağıda 5760 dpi çözünürlük verecek şekilde püskürtme yapar

Tarih: 4 Haziran 2010, 23:11 - İp: 188.***.**2.11
transferbaski
transferbaski (üye)
Konya / Firma

Linklere gözatarsanız belki yardımcı olur...

http://www.docstoc.com/docs/20067451/Configuring-Photoshop-CS4-Color-Settings-For-Use-With-Sublimation

http://www.dyetrans.com/StreetSmart_SASpring05.pdf

Tarih: 5 Haziran 2010, 14:03 - İp: 88.***.**3.207
transfermatik
transfermatik (üye)
Edirne / Firma

Süblimasyon kursu açılmıştır sizleride bekleri.

https://www.transfermatik.com/blog

#transfermatik' tarafından 16.08.2018 00:17:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ekim 2010, 00:13 - İp: 95.***.**0.20