botoxx
botoxx (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Eos 300 D mi Nikon D70 Mi?

arkadaşlar merhaba aranıza katılmaktan çok mutluyum (gerçekten)d70 in 300d'den daha iyi olduğu yazılanlardan anlaşılıyor. fakat üstün olan ne?cevap vernlere şimdiden teşekkürler

Tarih: 21 Aralık 2005, 04:54 - İp: yok
gcurgul
gcurgul (üye)
Yurtdışı / Amatör

300d Canon'un çıkarttığı 1000$'ın altındaki ilk dijital SLR idi. Yaklaşık 2 yıl önce piyasaya çıktığında çok da ilgi gördü. Bunun üzerine Nikon da rekabette geri kalmamak amacıyla hemen hemen aynı fiyatta olan D70'i çıkarttı. D70 300d'ye oranla çok daha iyi bir işlemciye sahip. Ayrıca 300d açılmasının ardından çekim için hazır oluncaya kadar oldukça uzun zamana ihtiyaç duyuyor (tam emin değilim, ama 8-10 saniye diye okuduğumu hatırlıyorum). Ayrıca 300d'nin seri çekim özelliği çok zayıf (seri çekim pek yok gibi bir şey). Gene bir başka dezavantaj 300d RAW çekim yapamıyor. Değişik JPEG formatlarından birini seçmek gerekiyor. Zaten Canon da bunları görmüş olmalı ki yaklaşık 8 ay önce 350D'yi piyasaya sürdü. 350D EOS 20D'de bulunan DigicII'ye çok benzer bir çipe sahip. Eğer D70 ile karşılaştırılabilecek ve hatta ondan daha üstün bir makina. Eğer bir satınalma kararı sözkonusu ise kesinlikle 300d'yi düşünmezdim. 350D, D70 oldukça başarılı makinalar. Ayrıca yakınlarda çıkan D50'yi de incelemekte fayda olabilir.

Tarih: 21 Aralık 2005, 17:56 - İp: 85.***.**9.189
botoxx
botoxx (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

SN.gcurgul

GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ VE DETAYLI AÇIKLAMANIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ...ZATEN KULLANMAKTA OLDUĞUM MAKİNA 300 D (açıldıktan sonra çekim için bekleme süresi 4-5 sn.) İKİNCİ MAKİNA İÇİN MUALLAKTAYDIM GÖRÜŞÜNÜZ TERCİHİMİ BELİRLEDİ DİYEBİLİRİM. SAYGILAR

Tarih: 21 Aralık 2005, 19:55 - İp: 85.***.**3.133
  • 1