perseus
perseus (üye)
Ankara / Amatör

Zenit İçin Objektif

henüz yeni bir üye ve amatör bir fotoğrafçı olarak zenit 12 xp için 200 mm'lik bir zoom objektif almak istiyorum. ankara'da nerede bulabilirim ve ortalama bir fiyat verebilir misiniz (kazıklanmamak için). ayrıca alacağım her objektifi bu makina ile kullanabilir miyim ? yani bağlantılarda problem olur mu? teşekkürler...

Tarih: 24 Mart 2008, 23:08 - İp: 88.***.**5.21
ressam_m
ressam_m (üye)
Bursa / Amatör

arkadasım bu ıse yenı baslayanlarda genellıkle yenı lens almak hastalık gıbıdır...sen en ıyısı makınana alısıp bırsure kullanmadan makınana yatırım yapma...200mm lens alıp ne yapacaksın?bu makına ıcın 300mm lens bulabılırsın ancak.200mm lens bu tıp makınalar ıcın tek odak uzaklıgına sahıp olanı hıc duymadım...makınanı tanı..ne yapacagına karar ver...bu aradıgın lens senın ıhtıyacını karsılayacakmı yada ne kadar sure karsılar? bunlara kendı kendıne yanıt ver...

ayrıca zenıtler vıdalı lens kullanırlar...yanı aldıgın lensı gıdıp nıkon yada canon gıbı makınalara donusturucu halkalar olmadan takamazsın.

benım zenıt 11 makınam var...58mm f:2 35mm f:2.8 135mm f:3.5 ve exakta 28-70 makro lenslerım var...sımdı balık gozu almaya nıyetlıyım...lens alımı konusunda cok dıkkatlı olman gereklı..bır hevesle alıp daha sonra ısını gormedının farkına varırsan sorun yasarsın...acele etme...makınanı kullanmayı ogren sonra yavas yavas alırsın ne almak ıstıyorsan...benden sana tavsıye

Tarih: 24 Mart 2008, 23:43 - İp: 88.***.**3.169
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gittigidiyorda var birkac lens,200mm neden onu anlamadım ama 300mm lensi var sanıyorum. bu makineye cok ceşitli lens bulmak bıraz zor.
aldıgınız butun zenıtlere uyar belki ama tabıkı baska marka bodylere uymayacaktır lensler.

Tarih: 25 Mart 2008, 05:51 - İp: 88.***.**2.99
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ressam balıkgozu

http://urun.gittigidiyor.com/ZENITAR-16mm-2-8-FISH-EYE-VIDALI_W0QQidZZ8866130

Tarih: 25 Mart 2008, 05:59 - İp: 88.***.**2.99
pharmoza
pharmoza (üye)
Isparta / Amatör

elimde zenit 122 52mm helios obj 200mm pentacon tele ve makro için tüp var istersen fotoraf gönderebilirim

Tarih: 25 Mart 2008, 14:23 - İp: 85.***.**3.91
perseus
perseus (üye)
Ankara / Amatör

Sayın ressam_m arkadaşım,
Bu işe yeni başladığımı da nereden çıkardın. Yaklaşık 4-5 yıldır zenit makine kullanıyorum. Bu süre içinde yeni bir objektifi kullanabilecek kadar tecrübe edindiğimi düşünüyorum. Objektifler hakkında acemi olduğum doğru, bu yüzden buradayım zaten. Yine de tavsiyelerin için teşekkürler, ayrıca cevap yazan diğer arkadaşlara da teşekkürler.

Tarih: 26 Mart 2008, 18:58 - İp: 88.***.**4.221
  • 1