nanedumani
nanedumani (üye)
Giresun / Amatör

Zenit Et

İyi akşamlar öncelikle. Bikaç gün önce çatıkatında dedemden kalma bi Zenit ET buldum fakat pek ilgli değilim fotoğrafla bu bahaneyle başlamak istiyorum makine çalışır durumda fakat fotoğraf çekmek için baktığım yerde lekeler gözüküyor(kusura bakmayın, adını bilmiyorum oranın). bi kaç yere sordum yaşadığım yer çok büyük bi yer değil zaten burda yapılmaz ancak büyük şehirlerde. Bunlardan anlayı dean yok artık cevabını aldım. yazdan önce istanbula falan gitme şansım yok zaten ben hemen başlamak istiyordum. bu konu hakkında biligisi olan paylaşırsa çok sevinirim. şansımneyeyim dedim.

Tarih: 23 Ocak 2012, 22:07 - İp: 78.***.**0.176
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

Bikaç gün önce çatıkatında dedemden kalma bi Zenit ET buldum

narnia günlükleridir o...

Tarih: 23 Ocak 2012, 23:29 - İp: 46.***.**7.105
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Zamanla tozlanmaya uğramış olabilir makine.Önce objektifi kontrol edin,camında lekeler ya da tozlanma var mı diye.Bunu objektifi makineden söküp arka cam için de yapın.Eğer tozlar buralarda ise temiz bir bezle hafifçe silin.Objektif temizse, makinenin içinde görünen dikdörtgen şeklindeki ayna üzerinde tozlar var mı bir bakın varsa hefiçe temiz bir bezle temizleyin.Eğer ayna da temizse o halde toz prizma ya da vizördedir.Siz halledemezsiniz.Tozlanma çok ciddi miktarda değilse uğraşmanıza gerek yok.Zaten toz, objektifte değilse çektiğiniz fotoğraflara olumsuz herhangi bir etkisi olmayacaktır.Tabi makinenin içinde tozlar varsa onları da temizleyin.Çünkü bu tozlar filme yapışabilir.

Tarih: 24 Ocak 2012, 00:11 - İp: 78.***.**9.30
  • 1