yaprak
yaprak (üye)
Malatya / Meraklı

Zenit

Selamlar,

Fotoğraf çekmeyi öğrenmek maksadıyla ikinci el zenit SLR almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz SLR Zenit modelleri var mı? Bir de eğer mümkünse önerdiğiniz makinanın yaklaşık ikinci el fiyatını da yazarsanız sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, saygılar.

Tarih: 27 Eylül 2004, 13:04 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Dün senin bu yazıyı yazdığın saatlerde hayyam pasajındaydım ve öğrenmek için ve parası olmadığı için zenit almak isteyen bir arkadaşım için biraz fiyat sordum.Zenit11 60milyon,Zenit122 70milyon.Yashica vardı birtane zoom objektifiyle beraber(sanırım 35-70) 150milyondu.50mm ile alırsan 120milyonmuş. İndirim de yapar heralde.1 yıl da garantili.

Tarih: 28 Eylül 2004, 11:10 - İp: yok
yaprak
yaprak (üye)
Malatya / Meraklı

Belirttiğiniz makinalar sıfır galiba(garantili olduğuna göre). Beklediğimden ucuz çıktı zenitlerin fiyatı. Şu anda almayı düşündüğüm analog makinayı sadece öğrenmek için kullanacağım. Sonunda dijital bir makina alacağım için analog makinaya fazla para vermek istemiyorum. 100 milyon civarı ikinci el önerebilecğeiniz(veya satmak istediğiniz) bir makina var mı?

Tarih: 28 Eylül 2004, 11:47 - İp: yok
yaprak
yaprak (üye)
Malatya / Meraklı

Ayrıca ikinci el makinaların satıldığı, bildiğiniz web adresleri var mı?

Tarih: 28 Eylül 2004, 12:53 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Söylediğim makineler 0 değil.Sirkecide hayyam pasajında hemen hemen herkes garantili satıyor.Bu 6ay oluyor1yıl oluyor.Zenitin 0ını satanlarda var.Onlarda 120-130milyon civarında

Tarih: 9 Ekim 2004, 17:56 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

zenit'e helede ikinci eline kimse garanti vermez. er geç perdesi arızalanıyor çünki. meraklı amatör için ideal bir makine. samsuna yolunuz düşerse sıfırını daha ucuz fiyatla alabilirsiniz

Tarih: 23 Kasım 2004, 17:15 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

hangi makinayı alacağına karar verdin mi?yada aldın mı?

Tarih: 24 Kasım 2004, 20:01 - İp: yok
zerdus
zerdus (üye)
Bursa / Amatör

selam şayet zenit ile ilgili bir fiyat eline ulaştıysa bana da ulaştıra bilirmisin mümkünse tabi saygılarımla

Tarih: 4 Ocak 2005, 20:46 - İp: yok
teolev
teolev (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

yaprakçı slm.
umarım iyisindir.sana hala almadıysan uygun ve garantili bir zenit verebilirim.cvp bekliyorum.görüşmek umudyla

Tarih: 8 Ocak 2005, 09:46 - İp: yok
faba82
faba82 (üye)
Kocaeli / Amatör

benimki farklı bir konu olacak ama kodak cx7330 ve 7430lar nasıl?niye bazıları çok kotuluyorlar bu makinları?
samsung nasıl bir marka?a401 nasıl mesela?
son oalrak powersut canon a 400 kulanan varmı?

Tarih: 9 Ocak 2005, 00:23 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

hakkaten alakasız.Adamlar eşek kadar analog makinalar diye açmışlar forum konusunu.

Tarih: 9 Ocak 2005, 00:51 - İp: yok