eyupcank
eyupcank (üye)
Trabzon / Amatör

Zenit 12xp Kullanımı Hakkında ?

Herkese iyi günler dilerim Birkaç gün önce Zenit 12XP makinesini sipariş ettim ve bugün elime geçti.Sormak istediğim birkaç soru var.

-Vizörden bakılınca 2-3 tane siyah nokta görülüyor.Beni rahatsız etmiyor ama fotoğrafta bu noktalar belirir mi ? Ve bunu temizlemenin kolay bir yolu var mı?

-Pil yerini açtığımda pil olmadığını gördüm.Bu pilleri nereden temin edebilirim ?

-Ve bu makinenin kullanımı için tavsiyeleriniz nelerdir.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sormak istediklerim bu kadar.Herkese iyi günler.

Tarih: 13 Ağustos 2014, 17:35 - İp: 78.***.**1.243
anna-t
anna-t (üye)
Yurtdışı / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba. Öncelikle gördüğünüz noktaların objektifte olup olmadığını bir kontrol edin. Objektifte değilse fotoğrafta görülmez. Aynayı ve netleme camını temizleyebilirsiniz. Ben de Zenit'i kullandığımda öyle birkaç nokta görülürdü, vizör camında olduğu için hep kalır, fotoğrafı etkilemezdi.
Pilleri de kendiniz almalısınız, mesela bunun gibi pil gerekiyor.http://www.batteries.com/products-for-seiko-sb-b8
Güle güle kullanın.

Tarih: 13 Ağustos 2014, 20:20 - İp: 95.***.**5.92
eyupcank
eyupcank (üye)
Trabzon / Amatör

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin

Tarih: 13 Ağustos 2014, 23:32 - İp: 88.***.**1.14
melihmo
melihmo (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafa herhangi bir etkisi bulunmaz. Ben de 12XP kullanıcısıyım ^_^ pilleri 1-1.5 lira her fotoğrafçıda bulursunuz. Eğer çok sıkıntı ediyorsanız hayyamda bir ustaya temizlettirin camlarını

Tarih: 14 Ağustos 2015, 21:44 - İp: 85.***.**0.246
  • 1