mihh
mihh (üye)
İstanbul / Meraklı

Zenit 122 Hakkında Bilgi İstiyorum

Merhabalar,
elime zenit 122 geçti, anladığım kadarıyla pozometresi vizörden görünüyormuş fakat benim makinemde görünmüyor, üç ışığı var bir yeşil iki kırmızı onlar çalışıyor. pozometre değerlerinin görünmemesi bir sorun mudur ? fotoğraf çekmemi çok zorlaştırır mı?

ayrıca üzerinde hellos-44m-6 lens var, fakat zoom yapmıyor, yakınlaştırıp uzaklaştırmak yerine yalnızca netliyip bulanıklaştırıyor, bu normal mi?

yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 27 Kasım 2012, 11:05 - İp: 88.***.**0.90
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

birşeyler yazmıştım, sonra şaka olduğunu düşünüp sildim...

#baberti' tarafından 27.11.2012 14:48:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Kasım 2012, 14:46 - İp: 94.***.**8.56
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

O lens zoom lens değil onu söyleyeyim ben.

Tarih: 27 Kasım 2012, 16:10 - İp: 176.***.**4.18
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

O ışıklar pozometre zaten. Alttaki kırmızı yanıyorsa az pozlama, üstteki kırmızı yanıyorsa çok pozlama, yeşil yanıyorsa tam pozlama olmuş demektir.

Lens zoom değil sabittir zaten. Sabit lenslerle zoom, ayaklar ile yapılır.

Kolay gelsin.

Tarih: 27 Kasım 2012, 21:03 - İp: 82.***.**6.166
mihh
mihh (üye)
İstanbul / Meraklı

baberti, yardım isteyen insanlara bu tarz cevaplar yazmak sadece mesaj sayınızı artırır ve bu da hiçbir işe yaramaz. ukalalık limitiniz yok mu sizin ?

diğer cevaplar için teşekkür ederim, eline ilk kez analog makine alan biri olarak sorduğum sorular saçma bile olsa samimiyetle cevap verdiğiniz için minnettarım.

Tarih: 1 Aralık 2012, 15:42 - İp: 88.***.**6.113
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

yukarıdaki "birşeyler yazmıştım, sonra şaka olduğunu düşünüp sildim..." cevabımın açılımı:

sorularına önce cevap yazmıştım, sonra üye bilgilerine bakınca, "d3000 kullanan biri bu kadar '.....' olamaz, olsa olsa şaka yapmıştır" deyip sildim...

boş bıraktığım yeri içimden söylemiştim, sen sesli söyleyebilirsin!..
beş harf...

Tarih: 1 Aralık 2012, 19:43 - İp: 94.***.**8.56
mihh
mihh (üye)
İstanbul / Meraklı

digital bir fotoğraf makinesiyle eski bir analog makine kullanmak arasındaki farkı bilmiyorsanız o beş harfli kelime size yetmez.

ki zenit et'de mesela pozometre değerleri gözüküyor, zenit 122'de gözüktüküp gözükmediğini sordum. ayrıca lensin zoom özelliğinin olup olmadığını sormamda da bir salaklık göremiyorum.

ben de sizin diğer cevaplarınıza baktım ne yazık ki hepsi aynı minvalde. gereksiz, yüz buruşturan cevaplar.

"acil bilgi istiyorum" diyen birine "ne kadar acil?" diye soracak kadar gereksiz cevaplar.

Tarih: 2 Aralık 2012, 10:32 - İp: 88.***.**6.113
  • 1