nib
nib (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Başlayanlar İçin Makine????

merhaba ilk fotoğraf makinemi yakın zamanda almayı düşünüyorum. yarın.. ucuza şu makineleri buldum yeni ve garantili..
nikon f55 (28-80)
nikon f65 (28-100)
Canon EOS 3000N (28 - 80)
Canon EOS 3000V EF28-90DC

bunlardan hangisini önerirsiniz.. başka öneriniz varmı?
tamamen manuel bi makine benim için daha mı iyi olurdu yoksa?
önerilerinizi bekliyorum

Tarih: 27 Ocak 2005, 01:12 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 3000 serisi birsure sonra yetersiz kalacaktir .
Canon alacaksan en az Eos 300 yada
Nikon f65
Minolta Dynax5 veya Dynax 60 arasindadan secim yapabilirsin, hepsi de amator fotografcilar icin oldukca iyi ve hesaplidir, uzun yillar kullanirsin.
saygilar

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:03 - İp: yok
dynamique
dynamique (üye)
Bursa / Meraklı

Slmi ben bugün amatör olarak ilgilendiğim fotoğrafçılığın emekleme aşaması için daha uygun olacağını düşümdüğüm uygun fiyatlı va tatminkar performanslı bir makina aldım hp 945, sana da tavsiye ederim, daha prof bir cihaza geçmeden önce bence alışmak için daha mantıklı. iyi günler

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:24 - İp: yok
profesor
profesor (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Bunların içinden Nikon lardan birini seçmenizi öneririm. Ama sadece fiyatı baz alarak bunlarla da yetinmemenizi öneririm özellikle lens konusunda.

Tarih: 27 Ocak 2005, 21:24 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sevgili dynamique, bu forum Analog Fotoğraf Makinaları ile ilgili. Sendeki Hp945 dijital bir makina, Nib ise analog bir makina icin tavsiye istiyor,
saygilar.

Tarih: 28 Ocak 2005, 00:53 - İp: yok
sdigis
sdigis (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba arkadaşaşım.bence tam manual bir makine almanı tavsiye ederim.Bunun için ilk eteapta ucuz ve kullanışlı bir makine seç.sana zenit 212 'yi önerebilirim.daha sonra nikon almanı tavsiye ederim.bazı temel şeyleri öğrendikten sonra nikon bi makine kullan.

Tarih: 28 Ocak 2005, 16:19 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

benim düşüncem eos3000 ile başlaman olacaktır çünkü amatörlüğü atlatmak için en uygun makine zaten arkadaşların behsettiği gibi bu makina sana bir süre sonra yetmemeye başlayacaktır işte kendinde böyle bir şeyler hissettiğinde daha iyi bir makinaya geçmelisin

Tarih: 28 Ocak 2005, 20:33 - İp: yok
nib
nib (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar çok sağolun. nikon f65d aldım ama f65 fiyatına piyasadaki f65 lerden de ucuza geldi üstelik.. neyse bundan sonra teknik sorular sormaya başlarım artık
ayrıca makineyi kullananlar isterlerse yazabilirler buraya artı ve eksilerini yada beni zorluycak noktaları..
hepinize teşekkür..

Tarih: 28 Ocak 2005, 20:53 - İp: yok
fisheye
fisheye (üye)
Ankara / Amatör

slm,nikon f65 den memnunmusun onu sormak istedim
af hızı felan çekim kalitesi nasıl?
ben almayı düşünüyorumda yardımcı oalbilirimisin bide sen kaça almıştın?

ii çekimler by by

Tarih: 27 Mart 2005, 05:43 - İp: yok
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Size canon eos 3000n yi öneririm ama manuel bir makine almak istiyorsanız nikon fm3a

Tarih: 24 Şubat 2006, 20:07 - İp: 88.***.**2.128
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Selamlar,
Çok ucuza ve pırıl pırıl(nasıl bir tabirse) bulduğum için N65(F65) almıştım bende. Öncelikle hafif bir makine. Kullanacağınız lenslerin ağırlıklarını eklediğinizde sizin için taşıma ve tutuş kolaylığı sağlıyor. Fotoğraf kalitesi kullandığınız lens ve sizin becerilerinizle ilintili de olsa bence gayet tatminkar. Özellikle açıkhava çekimlerinde son derece iyi sonuçlar alabiliyorum. (Kullandığınız film çok önemli bu arada) Benim için en büyük eksisi manuel ISO ayarına izin vermemesi. İngilizce biliyorsanız buraya tıklayarak daha detaylı fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak ben gönül rahatlığı ile sizi tatmin edebilecek bir makine olduğunu söyleyebilirim. Sevgiler...

Tarih: 25 Şubat 2006, 00:37 - İp: 85.***.**1.132