cheelieve7
cheelieve7 (üye)
İzmir / Amatör

Yashica Electro 35 Gsn

Arkadaşlar doğru düzgün olarak ilk defa kendime ait bir makine almayı düşünüyorum ve gerçekten bu makineyi oldukça beğendim.Görüşünüşündeki klasiklik olsun internette ki kalitesindeki ve güzel fotoğraf çekimi olsun genelde övüldüğünü gördüm.Fakat fazla fotoğraf makinesi özelliği falan bilmiyorum.Anladığım kadarıyla da Yashica'nın electro adlı bir serisi de var.Sizce Yashice electro 35 gsn'yi almalı mıyım yoksa serisindeki başka bir makineyi mi almalıyım öneri verebilir misiniz? Ve bu fotoğraf makinesini sadece gitti gidiyor gibi bir yerden mi bulabilirim? Yani 0 olarak falan alabileceğim bir yer yok mu?

Tarih: 11 Haziran 2013, 20:20 - İp: 176.***.**8.160
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Yashica Electro 35 serisi ,özellikle lensi nedeniyle, iyi bir seri olarak bilinir.35 GSN'yi sıfır olarak bulabileceğinizi sanmıyorum ama ebay'e bir bakın isterseniz.Filmli makine isterseniz SLR de düşünebilirsiniz.Ne alırsanız alın bence 100 liranın üstünde para vermeyein filmli makinelere bu saatten sonra.

Tarih: 15 Haziran 2013, 10:31 - İp: 92.***.**5.18
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

+1...mustafa_ozdag'a katılıyorum...

hatta daha ileri gidip analog makinayı aksesuar dışında bir nedenle almayın diyorum...makina leica m6 olsa neye yarar bu zamanda?..film, banyo, baskı üçlüsü kaliteli olmadıktan sonra...

yashica "güzel fotoğraf çekimi" için alınmaz çünkü astarı yüzünden pahalı ve kalitesiz sonuçlar çıkacak...ama sırf evde bulunsun arasıra elime alıp oyalanayım diyen -misal ben - biri için çok iyi olur...

Tarih: 15 Haziran 2013, 11:45 - İp: 176.***.**1.69
  • 1