civo_35
civo_35 (üye)
İzmir / Amatör

Yardıma İhtiyacım Var...

Merhaba arkadaşlar bi arkadaşımdan hediye olarak zenit 122 aldım.Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum.Zenit 122 ile iyi fotoğraflar çekebilmem için bilmem gereken çok şey olduğunuda biliyorum bana bunları söylerseniz çok sevinirim.Bir de çektiğimiz fotoğrafların çözünürlüklerini nerden ayarladığımızı da söylermisiniz ?

Tarih: 1 Aralık 2007, 02:29 - İp: 85.***.**6.44
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

analog fotograf cekimi hakkinda birseyler okusan iyi olur.. digital makinelerdeki parametrelerin bazilari analogta yoktur cozunurluk filme ve taramasina baglidir ve cekim aninda ayarlanmaz. zenitle resim cekmek icin ayarlaman gereken sey isik ve netleme.gerisi senin yaraticiligina kalmis.olabilecek en basit makine zenit

Tarih: 2 Aralık 2007, 11:05 - İp: 213.***.**4.203
civo_35
civo_35 (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkürler

Tarih: 2 Aralık 2007, 11:10 - İp: 85.***.**5.206
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

iyi fotoğraf çekmek için gereken şeyler makineden makineye değişmez. aynı şeylerdir. aslında sizin fotoğraf zevkinizle yakında ilgidir.
bir temel fotoğrafçılık eğitimi kaynağı edinin, ki bu kitap veya kurs olabilir, ya da yardımcı, bu işlerden anlayan bir arkadaş, temel şeyleri öğrenin, temek şeyleri kaptıktan sonra size gerekenin ne olduğunu zaten kendiniz anlayacaksınız.

Tarih: 3 Aralık 2007, 01:02 - İp: 84.***.**3.101
civo_35
civo_35 (üye)
İzmir / Amatör

Teşkkürler arkadaşlar.Bir şey daha sorucam siyah beyaz ve renkli fotoğraf çekimi modunu nereden ayarlıyıcam.Ve flaşını çalıştıramadım tumax 22 flaş var piilerini takıyorum flaşın kırmızı ışığıda yanıyor makineye takıyorum çekiyorum flaş patlamıyor acaba içinde film olmadığı içinmi yardımcı olun. lütfen şimdiden teşekkürler ışığınız bol olsun.

Tarih: 3 Aralık 2007, 09:18 - İp: 85.***.**6.44
m3hm3t
m3hm3t (üye)
İstanbul / Amatör

siyah beyaz çekmek için filmi siyah beyaz almanız lazım diye biliyorum flash içinse de flasın renginin kırmızı değil yeşile geçmesi ve öyle çekmeniz lazım

Tarih: 3 Aralık 2007, 21:26 - İp: 88.***.**7.176
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

http://forum.netfotograf.com/fotograf_makinesi.asp?msg_id=24069

Tarih: 4 Aralık 2007, 00:17 - İp: 88.***.**9.167
  • 1