pisicik
pisicik (üye)
İzmir / Amatör

Yardım Edermisiniz

ben bir fotoğraf makinesi almak istiyorum sanat tarihi öğrencisiyim ve ileride bana fazlasıyla gerekecek. istediğim makine dijital olacak ama profesyonel bir şey istiyorum nasıl bir makine almalıyım (şuan sadece amatör olarak ilgileniyorum fotoğrafla) her türlü ayarı kendim yapmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 23 Nisan 2007, 14:28 - İp: 88.***.**4.133
alitek
alitek (üye)
Düzce / Meraklı

merhaba nikon d70s+18-70mm veya nikon d80+18-135mm iki makinada size uzunca bir süre yeter,bütçenize göre,tercih sizin

Tarih: 23 Nisan 2007, 16:11 - İp: 88.***.**7.72
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

valla fotoğraf mak.larının çalışma sistemlerini ve genel fotoğraf çekme kurallarını biliosanız bi prof. alabilirsinniz alitek'in önerdiklerinden.ama ben daha önce foto mak. kullanmadım nasıl çalışır hangi ortamlarda hangi ayarlar kullanılarak çekilir diosanız bence ufak bi mak. başlayın sonra kendinizi yeterli görünce alitek'in dedii mak.lara atlarsınızzz!
bu arada hoş geldiniz başarılar!

#cyaxar' tarafından 23.04.2007 21:00:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Nisan 2007, 20:59 - İp: 88.***.**8.169
pisicik
pisicik (üye)
İzmir / Amatör

ikinizede çok teşekkür ederim evet şu an için amatörüm ama en kısa zamanda kursa başlayacağım öğrenmek için ve bu işi en iyi şekilde yapmak istiyorum amatör tabiri caizse dandik denecek bir makinem var zaten ama ben basamaklardan bir adımını daha çıkmak istiyorum umarım elime yüzüme bulaşmaz : )

Tarih: 25 Nisan 2007, 15:21 - İp: 88.***.**8.100
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

daha önce ne kullanıodun?makinalardan az çok anlarmısın nasıl çalışırlar veya şöle soruyim tekniğini ilirmisin işin?kursda çünkü tekniini öğretirler hünerlerini sergilemek sana kalır!

Tarih: 25 Nisan 2007, 16:56 - İp: 88.***.**2.0
pisicik
pisicik (üye)
İzmir / Amatör

şu anda dandik bi makine kullanıyorum piyasada en fazla 50 milyon yapan makinelerden ayarlar konusunda hiç bir bilgim yok. hüner konusunda kendime güveniyorum ama teknikte gerekli die düşünüyorum

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:11 - İp: 88.***.**1.105
pisicik
pisicik (üye)
İzmir / Amatör

şu anda piyasada 50 milyona bulunabilecek kadar dandik bi makine kullanıyorum resimlerimin büyük çoğunluğunuda cep telefonu ile çekiyorum. hüner konusunda kendime güveniyorum ayrıntıları yakalayabiliyorum ama teknikl bilgide gerekli die düşünüyorum

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:13 - İp: 88.***.**1.105
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

ya zaten severek yapıosan başarılı olacaına eminim her işte öledir.neyse yolun açık olsun güzel karelerini umarım görmek nasip olur burda? bu arada benim adım ugur

Tarih: 27 Nisan 2007, 15:32 - İp: 88.***.**2.0
memory83
memory83 (üye)
İzmir / Haber Fotoğrafçısı

merhaba pisicik. Şimdi sanat tarihi okudugunu ve ileride cekmen gereken karelerde estetik ve farklı perspektifleri göz önünde bulundurman gerektiğini düşünürsek ve buna bir de profesyonellik eklenecek ise tabiki canon eos 350 veya 400 tavsiye ederim. Neden nikon degil dersen fiyat olarak aynı özellikleri daha pahalıya alırsın.Yalnız bu tarz makinelerin fazlaca özelliğe sahiptir. Daha önce dslr kullandıysan ve sindirebildiysen problem yok ancak fazla teknik ve kavram bilgin yoksa önce onları tazele pekiş ve sonra bu sınıftaki bir makineye geçersin.Önce yarı profları kullanmanı tercih ederim mesala fuji s 5600 ya da 5500. Bunlarda da enstantene ve diyafram gibi degerleri oynaman mümkün.Sadece objektif satndarttır,netlik ve zoom bileziği yoktur. Umarım bu yolda kesintisiz ilerlersin. Kolay gelsin simdiden...

Tarih: 21 Mayıs 2007, 23:11 - İp: 85.***.**2.32
idris nebi
idris nebi (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D40X iyi bir başlangıç olur ama profesyonel/yarı profesyonel birşey isterseniz D200 alın.

Tarih: 3 Haziran 2007, 02:10 - İp: 195.***.**0.147
  • 1